Pożyczki Gotówkowe Przez Internet

0
16
Pożyczki Gotówkowe Przez Internet
Ocena

Prawdziwe koszty pożyczki. To musisz wiedzieć

Wiele instytucji finansowych promuje swoje produkty jako bardzo tanie i korzystne pod wieloma względami dla klientów. Na reklamach można zobaczyć, że zaciągając pożyczki gotówkowe nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Czy aby na pewno? Jak instytucje finansowe ukrywają dodatkowe koszty?

Często najważniejsze informacje o ofercie proponowanej przez instytucje finansowe, są umieszczane małym druczkiem. Tak, aby rozemocjonowany klient, potrzebujący szybko gotówki, po prostu nie zwrócił na nie uwagi. Pamiętajmy jednak, aby nie dać się w ten sposób oszukać. Warto bardzo dokładnie czytać umowy o pożyczki gotówkowe przez Internet. Zapoznając się ze wszystkimi punktami, nawet tymi pisanymi drobnym druczkiem, będziemy świadomi tego, jakie koszty poniesiemy w ramach zaciąganego zobowiązania. Nic nas wtedy nie zaskoczy.

Czy tanie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń są w ogóle możliwe? Tak, ale pod kilkoma warunkami

Faktem jest, że firmy pożyczkowe oferują pożyczki gotówkowe bez BIK na bardzo korzystnych pod względem finansowym warunkach. Ale tylko wtedy, gdy klient będzie w stanie spełnić ustalone wymogi.

Niskie oprocentowanie oraz brak prowizji zwykle ma zastosowanie tylko wtedy, gdy klient spłaci zobowiązanie w terminie i nie będzie chciał przesuwać terminu spłaty. Ponadto, niektóre parabanki zobowiązują klienta do wykupienia ubezpieczenia czy innego zabezpieczenia zobowiązania, jeżeli chcą skorzystać z niskiego oprocentowania i nie płacić prowizji. Czasem faktycznie jest to lepsze wyjście z sytuacji, ale czasem może przewyższyć podstawowe koszty. Trzeba więc na takie sytuacje uważać.

Żeby dotrzeć do wszystkich informacji dotyczących warunków, kiedy pożyczka gotówkowa będzie darmowa i nie będzie objęta prowizją, trzeba naprawdę wytężyć wzrok. Zwykle tego typu informacje są zapisane bardzo małym drukiem, w mało widocznych miejscach. Warto jednak skupić się i przeczytać wszystko dokładnie. Dzięki temu świadomie uda się podjąć decyzje o wybraniu konkretnej oferty pożyczkowej.

Małe odsetki, a drogi kredyt

Musimy pamiętać, że pożyczka gotówkowa bez BIK to nie tylko odsetki. Parabanki
naliczają także szereg opłat dodatkowych i prowizji, które podwyższają wartość kredytu, jaki masz do spłaty. Znajdujące się w Internecie czy w telewizji spoty pokazują, że wiele firm proponuje bardzo atrakcyjne pożyczki gotówkowe na dowód oprocentowane na zaledwie 5%. Z pozoru są to produktu bardzo przyjazne klientowi.

Wiele osób jednak zapomina o tym, że jest to tylko oprocentowanie. Instytucje finansowe w reklamach nie podają, że do całkowitej kwoty kredytu zostanie doliczona również prowizja wynosząca na przykład 9%, a także opłaty dodatkowe na kwotę 100 zł. W takiej sytuacji, choć oprocentowanie było korzystne, opłaty dodatkowe znacząco podwyższają kwotę pożyczki.

Darmowa pożyczka. Kiedy jest możliwa?

Parabanki przyciągają klientów atrakcyjnymi ofertami m.in. tymi o darmowych pożyczkach. Trzeba jednak wiedzieć, że aby taką pożyczkę pozyskać należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba być klientem wybranego parabanku po raz pierwszy. Oferta skierowana jest jedynie do nowych klientów.

W umowie o darmowe pożyczki dokładnie zaznaczone jest, że nie zostaną naliczone żadne dodatkowe koszty, czyli oprocentowanie, prowizja i inne zobowiązania, jeżeli pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń zostanie spłacona w ustalonym terminie. Jeżeli klient się z tego nie wywiążę, będzie musiał ponieść konsekwencje finansowe. Ostateczna kwota pożyczki znacznie wzrośnie. Należy o tym pamiętać zaciągając pożyczki gotówkowe, czyli chwilówki przez Internet.

Gdzie znaleźć potrzebne informacje o kosztach dodatkowych?

Odpowiedź jest bardzo prosta: w umowie pożyczkowej. Instytucje finansowe w żaden sposób nie chcą oszukać swoich klientów. Działają zgodnie z prawem. Ale niektórych informacji po prostu klientowi nie przekazują. Wręczają mu natomiast umowę, z którą klient może się bardzo dokładnie zapoznać. Ma na to tyle czasu, ile tylko potrzebuje. Może przeczytać znajdujące się tam zapisy bardzo dokładnie.

Wszystkie koszty, jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki zawsze w umowie pożyczkowej są zawarte. Często pisane są małym druczkiem, ale jednak znajdują się na papierze. Dlatego dokładny pożyczkobiorca na pewno dotrze do wszystkich informacji, jakie są dla niego istotne. Na pewno nie dojdzie do sytuacji, w której firma pożyczkowa nagle wyciągnie z kapelusza kwotę, której nie byliśmy świadomi. Czytając umowę bardzo dokładnie będzie w stanie zapoznać się ze wszystkimi dodatkowymi kosztami, jakie będą naliczane, jeżeli zaciągniesz szybkie pożyczki gotówkowe.

Zasady, o których musisz pamiętać zaciągając pożyczki

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z firmą pożyczkową, skorzystaj z poniższych zasad. Pomogą one ustrzec się przed błędami i dalszymi konsekwencjami wynikającymi z niewiedzy o kosztach pożyczki:
poproś o dostarczenie kompletu wszystkich dokumentów, jakie będziesz zobowiązany podpisać – dzięki temu, że otrzymać je wcześniej, możliwe będzie dokładne zapoznanie się ze wszystkimi punktami. Nie należy zgadzać się na czytanie tylko tych stron, które trzeba podpisać, ale wszystkich wchodzących w skład umowy,
nie bój się zadawać pytań – warto zadań pytania do punktów, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Jeżeli któryś punkt budzi Twój niepokój, nie podpisuj umowy,
porównanie ofert różnych banków – dobrym sposobem na wybranie najkorzystniejszej oferty pożyczkowej jest porównanie ofert różnych banków. Pozwoli to wyłonić najlepszy produkt pod względem finansowym, który będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta,
negocjowanie ceny – zawsze warto spróbować wynegocjować lepsze warunki pożyczki, na przykład niższe oprocentowanie lub brak prowizji. Czasem parabanki idą na rękę klientom i starają się stworzyć produkt finansowy dopasowany do ich potrzeb.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie zapoznawać się ze wszystkimi zapisami umowy pożyczkowej. Dzięki temu firma pożyczkowa nie będzie w stanie ukryć przed Tobą żadnych kosztów zaciąganego zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here