Pożyczki na samochód – które są najlepsze

Data dodania: 10 kwietnia 2015 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.
Pożyczki na samochód Pożyczki na samochód

Pieniądze pożyczamy często ze względu na nagłe i niespodziewane wypadki jak leczenie bliskiego z rodziny. Wtedy najważniejsze wydaje się być szybkie załatwienie sprawy przy minimum formalności i ryzyka negatywnej odpowiedzi. Gdy jednak planujemy zakup o wiele poważniejszy i kosztowniejszy, jak chociażby samochód lub mieszkanie, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, dokładnie porównując oferty.

Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w pożyczkach. Niektóre z nich wzięły sobie jednak za cel przede wszystkim rynek motoryzacyjny, mając świadomość, jak specyficzne są potrzeby finansowe osoby poszukującej samochodu. Pojawiły się więc specjalistyczne banki, które mogą pochwalić się bardzo szeroką ofertą usług i wariantów.

Wybranie odpowiedniej firmy

Pożyczenie pieniędzy nie jest wielkim wyzwaniem. Duża część firm udziela kredytów na dowolny cel, a więc także kupno samochodu. Są jednak i takie, które sprzedają usługi wiązane – nie tylko więc umożliwiają wzięcie pieniędzy, ale także ich wykorzystanie na miejscu chociażby na ciekawe pakiety ubezpieczeniowe. Dzięki temu, że klient może w takiej instytucji załatwić wszystkie formalności, nie ma potrzeby wizyty w wielu miejscach jednocześnie.

Główne zalety takich punktów kredytowych to:

    • – bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytu na samochód;
    • – możliwość skorzystania z komisu punktu kredytowego lub bazy pojazdów zarejestrowanych przez kredytobiorcę. Auta te są przeważnie odpowiednio serwisowane i konserwowane, aby sprostać najbardziej wymagającym klientom;
    • – możliwość skorzystania z pakietów ubezpieczeniowych czy leasingu danego pojazdu w zależności od indywidualnych oczekiwań klienta;
    • – możliwość wykorzystania swojego poprzedniego pojazdu jako wkładu własnego.

Warto wybierać więc z gąszczu firm gwarantujących kredyty na samochód te, które wyspecjalizowały się w tym segmencie rynku i obsługują nie tylko sam proces kredytowania. Tym bardziej, że doradcy w takich miejscach mają ogromne doświadczenie z samochodami i potrafią wyjątkowo trafnie doradzić.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu