Pożyczki Online – Wybierz Najlepszą Pożyczkę

0
27
Pożyczki Online – Wybierz Najlepszą Pożyczkę
Ocena

Pożyczki online – co warto wiedzieć przed zaciągnięciem zobowiązania?

Firmy pożyczkowe działające na polskim rynku, oprócz popularnych szybkich pożyczek bez BIK, czyli chwilówek oferują także ratalne pożyczki bez BIK. Oznacza to, że spłatę zobowiązania można będzie rozłożyć na dogodne raty. Nie trzeba będzie spłacać wszystkiego na raz. Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy na pożyczki bez BIK i KRD?

Główne cechy pożyczek ratalnych online

możliwość zaciągnięcia dużo większego zobowiązania niż w przypadku chwilówek. Może to być nawet kilkanaście tysięcy złotych,
spłata odbywa się nie jednorazowo, ale rozkładana jest na raty – jest to dogodne rozwiązanie dla wielu osób, które chcą powoli spłacać zaciągnięte zobowiązanie,
wniosek o pożyczki online bez BIK i KRD składa się przez Internet – na stronie internetowej każdej firmy pożyczkowej znajduje się formularz, który należy wypełnić, aby rozpocząć procedurę ubiegania się o pożyczkę,
możliwość szybkiego i prostego pozyskania pieniędzy, które potrzebujemy na dowolny cel.

Warunki ratalnej pożyczki online bez BIK

Aby ubiegać się o pożyczkę w instytucji pozabankowej musimy spełnić określone formalności, jednak są one ograniczone do minimum. Tego typu zobowiązania udzielane są zazwyczaj osobom między 25 a 80 rokiem życia.

Próg wiekowy jest tutaj dość wysoki. Zazwyczaj instytucje pozabankowe nie chcą udzielać pożyczek zbyt młodym osobom, nie mającym jeszcze stałego dochodu. Nie wystarczy więc ukończyć 18 roku życia, aby pozyskać takie szybkie pożyczki bez BIK. Przy tym widać jednak, że górna granica wieku jest dość wysoka. Pożyczkę mogą uzyskać nawet osoby, które mają już 80 lat. Jest to dość ryzykowne posunięcie ze strony firm pożyczkowych. Ale wszystko jest kwestią sporządzonej umowy.

Oprócz wieku, podstawowymi warunkami, jakie musisz spełnić, aby uzyskać pożyczki online bez BIK i KRD są:

posiadanie dowodu osobistego oraz PESEL,
stałe i udokumentowane źródło dochodu – firmom pożyczkowym nie chodzi tutaj o to, aby przynosić zaświadczenia z pracy. Zazwyczaj wystarczy pokazanie podpisanej z danym przedsiębiorcom umowy o dzieło, zlecenie czy o pracę. Wachlarz możliwości jest tutaj całkiem spory. Ważne, aby w ogóle mieć jakieś źródło dochodu. Będzie to dla firmy potwierdzenie, że taka osoba będzie miała środki na spłatę zobowiązania,
posiadanie stałego adresu zameldowania w Polsce,
polskie obywatelstwo.

Wypełnianie wniosku o pożyczkę

Podstawą ubiegania się o pożyczki bez BIK przez Internet jest oczywiście wypełnienie wniosku, który znajdziesz na stronie każdej firmy pożyczkowej. Zazwyczaj wniosek zamieszczony jest w bardzo widocznym miejscu.

W związku z tym, na pewno nie będzie żadnych problemów z tym, aby go znaleźć. Wypełnienie wniosku nie zajmie Ci dłużej niż 5-10 minut. Głównie dlatego, że trzeba tam podać jedynie podstawowe dane, czyli:
imię i nazwisko,
adres zamieszkania,
PESEL,
numer telefonu,
e-mail,
w jakiej wysokości pożyczkę chcesz uzyskać, na jak długo, i jakie raty Cię interesują.

Należy tutaj zaznaczyć, że nie musimy obawiać się, że podanie powyższych danych będzie wiązało się z poważnymi konsekwencjami. Przechowywanie i ich przetwarzanie odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem i obowiązują tu restrykcyjne procedury bezpieczeństwa. Na pewno dane osobowe klientów nie będą przekazywane do niewiadomych źródeł. O to możemy być spokojni.

Decyzja o przyznaniu pożyczki

Po sprawdzeniu danych osobowych klienta i weryfikacji tego, czy jego zdolność kredytowa jest odpowiednia do zaciągnięcia zobowiązania, o jakie się stara, firma pożyczkowa może wydać decyzję: pozytywną lub negatywną.

W większości przypadków szybkie pożyczki przez Internet bez BIK przyznawane są bez większych problemów i praktycznie każdy może je otrzymać. Weryfikacja nie wiąże się z restrykcyjnym sprawdzaniem klientów w różnych rejestrach. W związku z tym, nawet jeżeli pojawiły się jakieś drobne problemy ze spłatą poprzedniego zobowiązania, można będzie o nową pożyczkę się ubiegać.

O tym, czy pożyczka bez BIK została Ci przyznana, zostaniesz poinformowany smsem lub drogą e-mailową – wszystko zależy od tego, jaką formę kontaktu wybrałeś przy składaniu wniosku. Na e-mail zostanie przesłana umowa i wstępny harmonogram spłat pożyczki. Istotne jest, aby bardzo dokładnie przeczytać całą umowę.

Należy zapoznać się ze wszystkimi punktami. Jeżeli któryś z zapisów będzie budził nasze wątpliwości, obowiązkowo należy skontaktować się z konsultantem firmy lub po prostu zrezygnować z podpisania umowy. Podpisując umowę, zgadzasz się na wszystkie warunki, jakie zostały tam przedstawione. Lepiej nie podpisywać czegoś, co budzi nasze wątpliwości.

Umowa do klienta dostarczana jest tak, jak wspomnieliśmy w formie elektronicznej, ale także kurierem w formie papierowej. I tę właśnie umowę trzeba podpisać i przesłać na wskazany adres.

Dopiero, gdy umowa trafi do firmy pożyczkowej, będzie ona mogła przesłać środki do klienta. Mogą one zostać dostarczone na kilka sposobów:
na wskazany rachunek bankowy,
mogą być do odbioru w oddziale firmy pożyczkowej,
mogą być do odbioru w innym punkcie obsługi wskazanym przez firmę pożyczkową.

Spłata pożyczki ratalnej

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki gotówkowe bez BIK można spłacać w ratach. Są one ustalane indywidualnie z klientem. Klient decyduje o tym, jak wysokie raty chce płacić. Oczywiście są tutaj wyznaczone pewne widełki, jednak w większości przypadków firmy pożyczkowe dostosowują się do potrzeb swoich klientów.

Pozwalają na ustalanie dogodnych rat, które gwarantują, że pożyczka bez BIK i KRD będzie spłacana regularnie. Istotne jest to, aby mieć świadomość zobowiązania, jakie przyjmujemy. Jest ono porównywalne do tego, jakbyśmy zaciągali kredyt w banku. Nie należy lekceważyć firm pożyczkowych. Zobowiązanie należy spłacać terminowo. Dzięki temu nie pojawiają się żadne problemy.

Pożyczka na święta – czy to dobry pomysł?

W okresie przedświątecznym zazwyczaj pojawiają się dodatkowe wydatki. Trzeba kupić nowe ozdoby choinkowe, przydałaby się nowa zastała stołowa, a dziecku chcielibyśmy kupić najlepszy z możliwych prezentów. Niestety, ale domowy budżet nie jest z gumy. Pieniądze nie spadają z powietrza. W tym momencie w głowach wielu osób pojawia się pomysł, aby zaciągnąć pożyczki online bez BIK i KRD.

Czasem warto zaryzykować i wziąć zobowiązanie, które będzie w stanie choć na chwilę nas uszczęśliwić. Oczywiście, do wszystkiego należy podchodzić z głową. Należy zaciągnąć tylko taką pożyczkę bez BIK, którą będziemy w stanie spłacić.

Należy w tej sytuacji mierzyć siły na zamiary. Jednak, jeżeli wiemy, że po okresie świątecznym będziemy mieli odpowiedni przypływ gotówki, bez problemu możemy na takie zobowiązanie się zdecydować.

Tym bardziej, że pożyczka bez BIK i KRD zostaje rozłożona na raty. Tym łatwiej będzie można ją spłacić. Jeżeli będziemy ją spłacali sumiennie i zgodnie z harmonogramem, na pewno nie obciąży domowego budżetu i nie będzie w żadnym aspekcie kłopotliwa.

Trzeba również podkreślić, że firmy pożyczkowe na święta przygotowują wiele atrakcyjnych promocji, zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Może to być więc okazja, aby zaciągnąć pożyczki bez BIK przez Internet, które będą naprawdę wartościowe i pomogą spełnić wiele naszych marzeń, a przy tym nie spowodują żadnych kłopotów finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here