Pożyczki pod zastaw – czy warto je brać?

Data dodania: 10 kwietnia 2015 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.
Pożyczki pod zastaw Pożyczki pod zastaw

Ciężkie finansowo okresy mogą przytrafić się absolutnie każdemu. Trzeba umieć umiejętnie wykorzystywać wszystkie formy wsparcia finansowego, jak pożyczki online albo pod zastaw. W każdej sytuacji trzeba jednak znać zagrożenia i korzyści stojące za konkretnym rozwiązaniem.

W ostatnich latach niewątpliwie problemy finansowe przytrafiają się coraz większej grupie ludzi, rośnie więc liczba lombardów i firm pożyczkowych, które bardzo chętnie wspierają tych najbardziej potrzebujących. Pożyczki pod zastaw wydają się być idealnym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na ich ogromną dostępność. Lombardy to miejsca, które specjalizują się w przyjmowaniu najróżniejszych dóbr na określony czas w zamian za pożyczkę.

Po zwrocie ustalonej z góry kwoty w określonym czasie klient otrzymuje to, co dał w zastaw. Jeśli jednak nie uda mu się dochować obowiązującego terminu, musi liczyć się z przepadkiem jego mienia na rzecz lombardu właśnie. Trzeba więc umiejętnie podchodzić do tej materii, gdyż daje ona niewątpliwie wiele możliwości.

Główne zalety pożyczki

Ludzie bardzo chętnie decydują się na korzystanie z pomocy lombardu w trudnych chwilach przede wszystkim z kilku czynników:

    • – bliskość lokalizacji – praktycznie w każdym najmniejszym mieście znajduje się miejsce, w którym można pod zastaw otrzymać konkretną pożyczkę;
    • – stopa lombardowa – nadzorowana przez państwo stopa zwrotu dla rzeczy wstawianych pod zastaw. Dzięki temu we wszystkich legalnie funkcjonujących lombardach wyliczenia oprocentowania i odsetek dla klienta są takie same.
    • – różnorodność zastawu – praktycznie każdy funkcjonujący sprzęt można spróbować zastawić. Oczywiście niektóre rzeczy, jak biżuteria czy nowoczesny sprzęt elektroniczny, cieszą się dużą popularnością i można za nie otrzymać większą pożyczkę.
    • – szybkość realizacji – wystarczy jedna wizyta w lombardzie z zastawem i odpowiednim dokumentem tożsamości, aby załatwić wszystkie formalności i otrzymać gotówkę do ręki.

Na całym świecie instytucja pożyczek pod zastaw cieszy się ogromną popularnością i dla wielu ludzi stanowi idealne rozwiązanie wykluczające wizytę w banku czy parabanku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu