Provident Opinie

20
207
Provident Opinie
4.3 z 12 głosów

Pożyczki provident Opinie Pożyczki provident
Provident to jedna z największych firm pożyczkowych w Polsce. Działa na rynku od 1997 roku. Należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, której korzenie sięgają roku 1880. Spółka International Personal Finance jest obecna również na innych rynkach: w Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech i Meksyku. Obecnie biuro główne Provident w Polsce znajduje się przy ul. Inflanckiej 4a w Warszawie.

Dane firmy:

Nazwa firmy: Provident Polska S.A.
Adres: Inflancka 4a, 00-189 Warszawa
Telefon: 600 200 200
E-mail: bok@provident.pl
Strona www: www.provident.pl
Godziny pracy firmy: 7:00 – 21:00
NIP: 525-15-71-292
REGON: 011994880
KRS: 5251571292

Provident specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek gotówkowych indywidualnym klientom.

Firma udziela jednak również pożyczek osobom fizycznym prowadzącym własną firmę. Oferuje pożyczki spłacane w ratach tygodniowych (na okres od 30 do 90 tygodni) lub w ratach miesięcznych (na okres od 3 do 24 miesięcy). Klient ma możliwość wyboru zarówno sposobu zaciągnięcia jak i spłaty pożyczki. Istnieją cztery możliwości:

 • Pożyczka Dopasowana na konto z miesięczną ratą – umowa pożyczki zawarta za pośrednictwem doradcy, wypłata pożyczki następuje przelewem na rachunek bankowy, spłaty dokonywane są również przelewami raz w miesiącu
 • Pożyczka Dopasowana w Gotówce z miesięczną ratą – obsługa pożyczki przez doradcę Providenta, wypłata i spłaty dokonywane w gotówce, rata płatna raz w miesiącu
 • Pożyczka Dopasowana w Gotówce z tygodniową ratą – obsługa pożyczki przez doradcę Providenta, niskie raty płatne co tydzień
 • Pożyczka Samoobsługowapożyczka przez internet, wypłata następuje na konto, spłaty rat również dokonywane są na konto raz w miesiącu

Oferta z obsługą domową jest atrakcyjna przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie kontakt bezpośredni z firmą (czują się wtedy pewniej).

Pożyczki w Provident Polska są szybko dostępne i bardzo wygodne. Do udzielenia pożyczki nie są wymagani poręczyciele. Koszty pożyczki są stałe i znane przed podpisaniem umowy przez klienta. Firma nie stosuje żadnych ukrytych opłat.

Cennik kredytu

Cennik firmy Provident jest jasno określony na stronie internetowej provident.pl. Jest tam przeprowadzana tzw. symulacja kredytowa, który pozwala na dobranie pożyczki odpowiednio do wymagań klienta. Pokazuje ona tabelę rat, w której zawiera się:

 • kwota zaciąganego zobowiązania
 • termin zwrotu pożyczki Provident
 • wysokość raty tygodniowej lub miesięcznej
 • całkowita suma rat do zapłaty może różnić się w zależności od tego czy klient bierze pożyczkę po raz pierwszy w Providencie, czy też robi to po raz kolejny. Uzależnione jest to również od rodzaju kredytu.

Z punktu widzenia klientów najważniejsze jest to ile można pożyczyć w Provident. Klienci mogą ubiegać się o pożyczkę w kwocie nawet do 15 000 zł.

Oprocentowanie w Provident Polska

To co najbardziej interesuje klientów, to oczywiście na jaki procent zaciągane są pożyczki. Procent ten jest tutaj stosunkowo wysoki. Poniżej reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej w ratach miesięcznych w Gotówce / na Konto:

 • całkowita kwota pożyczki – 2500,00 zł
 • łączna kwota odsetek – 194,12 zł
 • opłata przygotowawcza – 40,00 zł
 • prowizja – 917,00 zł
 • opłata za elastyczny plan spłat – 393,00 zł
 • oprocentowanie stałe – 10%
 • czas obowiązywania umowy – 12 miesięcy
 • wysokość miesięcznych rat: 337,01 zł
 • całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta – 4044,12 zł
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 160,5%
 • łączne zobowiązanie do spłaty – 1963,53 zł
  Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Provident – jakie raty?

Raty w Providencie są obliczane w tygodniowym lub miesięcznym rozliczeniu. Klient zwraca firmie określoną ratę raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Możliwość takiego wyboru to rozwiązanie niespotykane w innych firmach pożyczkowych. Kwota takiej raty nie jest wysoka. Przykładowo przy kredycie 3100 zł na 60 tygodni, jedna rata wynosi 487,04   zł.

Zasady otrzymania kredytu w Provident Polska

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić tylko kilka warunków:

 • być osobą pełnoletnią,
 • posiadać stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym
 • mieć stałe źródło dochodu (pensja z umowy o pracę, dzieło lub zlecenie, renta lub emerytura).

Za każdym razem oceniana jest indywidualna sytuacja klienta. Doradca pomaga ustalić, czy wysokość pożyczki jest odpowiednia dla jego możliwości finansowych.

 

Formalności przy zaciąganiu kredytu

Proces zaciągania pożyczki w Providencie jest bardzo prosty. Istnieje kilka sposobów zaciągnięcia kredytu:

 • drogą elektroniczną,
 • poprzez stronę provident.pl (Pożyczka Samoobsługowa online)
 • przez SMS (możliwość umówienia kontaktu z doradcą)
 • przez telefon
 • bezpośrednio w oddziale Provident Polska

Przez Internet:

 1. Na początku klient wybiera na stronie internetowej wysokość kwoty pożyczki. Czas trwania spłaty jest automatycznie generowany przez kalkulator. Zwykle jest kilka możliwości do wyboru (3,6, 12, 18 i 24 miesiące)
 2. Następnie klient podejmuje decyzję, która opcja najbardziej mu odpowiada i klika wybierz
 3. Klient uzupełnia następnie dane niezbędne do udzielenia pożyczki m.in.: imię, nazwisko, PESEL, nr dowodu, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, status zatrudnienia czy nazwa pracodawcy
 4. W ten sposób może złożyć wniosek o pożyczkę, a w ciągu kilku minut otrzymuje decyzję oraz informację o dalszych krokach niezbędnych do uzyskania środków finansowych.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku kontaktu z firmą przez SMS lub telefon. Na wysłaną wiadomość do firmy natychmiast odpowiada doradca Provident, dzwoniąc na podany numer. W przypadku, gdy to klient dzwoni do firmy, on płaci za rozmowę. Doradcy są do dyspozycji klientów dni w tygodniu, w godzinach od 7 do 21.
W przypadku kontaktu bezpośredniego, umowa jest podpisywana na miejscu, w oddziale.

Provident udziela pożyczek nie również osobom fizycznym prowadzącym własną działalność gospodarczą. Procedura w takim przypadku jest równie szybka, a formalności ograniczone do minimum. Przy wnioskowaniu wystarczy potwierdzenie wpisu do rejestru CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Dodatkowym atutem jest możliwość wliczenia kosztów pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej.

Proces spłaty należności

Spłata pożyczki w Providencie wygląda nieco inaczej niż w podobnych instytucjach. Klient ma do wyboru tradycyjną formę spłaty należności, poprzez przelew bankowy lub bezpośredni sposób spłaty kredytu we własnym domu. W tym drugim przypadku, to przedstawiciel firmy Provident Polska przychodzi co tydzień do domu klienta, aby odebrać należność.
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZaplo Opinie
Następny artykułKredito24 Opinie

20 KOMENTARZE

 1. Witam, pożyczki tam są proste, przejrzyste i nie zawierają żadnych ukrytych kosztów, a klient poznaje m.in. całkowity koszt pożyczki, wysokość rat i koszty obsługi pożyczki od razu, więc polecam.

 2. Fajnie, że jest taka opcja jak: Przelewy (spłata na konto), gdy otrzymamy 1.000 zł na blisko rok (45 tygodni), będziemy zobowiązany spłacić 1.349,22 zł (tygodniowa rata: 29,99 zł). Więc nie jest źle mogę śmiało polecić!

 3. Jestem bardzo zadowolona., bo jako osoba oficjalnie bezrobotna nie mam szans na kredyt w banku, firma jest ok np. w ubiegłym roku potrzebowałam 1000zl, chciałam z przelewem na konto, bo tak jest taniej. Rata wynosiła ok 22zł – polecam!

 4. Atuty ich to na pewno, to że pożyczkę można brać bez poręczycieli i zgody współmałżonka, W większości przypadków do wzięcia pożyczki potrzebny jest jedynie dowód tożsamości lub inny dokument potwierdzający dane adresowe.

 5. Ja tu mogłem dostać pożyczkę 1200zł , więc warto nie skakać z firmy na firmę, tylko wybrać Providenta, bo za każdą dobrze spłaconą chwilówkę, limit kredytu się zwiększa. Polecam

 6. Hej, ja w providencie pożyczki nie brałem ale dowiadywałem się sporo na ten temat więc chętnie udzielę się i wyrażę swoje opinie – polecam ;D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here