Przyśpieszone procedury weryfikacji tożsamości

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Ogromną zaleta chwilówek jest to, że udzielane są w bardzo krótkim czasie. Jeśli mamy do wyboru czekanie na rozpatrzenie wniosku przez bank oraz oczekiwanie na przelew od firmy pożyczkowej, zwykle wybieramy to drugie. Wiele osób kieruje swoje kroki właśnie do parabanków, ponieważ zależy im na czasie i nie chcą czekać tygodniami na pieniądze potrzebne w tym momencie. Plusem jest też to, że firmy pozabankowe nie wymagają od nas wizyty w oddziale.

Pożyczkę można wziąć za pośrednictwem Internetu, co proponuje nam obecnie m.in. Wonga czy Zaimo. W tej ostatniej firmie możemy liczyć nawet na kwotę 6000 zł, które na naszym koncie pojawią się w ciągu zaledwie 10 minut. Jest to kusząca oferta dla osób, które potrzebują gotówki, nie mają czasu na odwiedzanie oddziału instytucji finansowej i nie chcą długo czekać na pieniądze. Wygodne jest też to, że firma pożyczkowa nie będzie od nas wymagała pojawienia się w oddziale, aby potwierdzić informacje umieszczone we wniosku.

Jak to możliwe, że pożyczki udzielane są tak szybko, a klient nie musi dostarczać żadnych dokumentów?

Firmy pożyczkowe, pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, proponują przelanie pieniędzy na konto w ciągu kilkunastu minut. Niekiedy trwa to godzinę, ale jest to i tak doskonała propozycja w porównaniu z bankami, gdzie na decyzję o przyznaniu kredytu czeka się całymi dniami. Aby usprawnić proces przyznawania pożyczek i skrócić czas oczekiwania na pieniądze, firmy pozabankowe wprowadziły przyspieszone procedury weryfikacji tożsamości.

Jednym ze sposobów na szybkie potwierdzenie podanych we wniosku danych jest dokonanie przelewu na konto firmy pożyczkowej. Dzięki przelaniu niewielkiej kwoty parabank może potwierdzić nasze dane osobowe porównując treść wniosku z informacjami z przelewu. Jest to chyba najszybszy sposób weryfikacji danych. Warto też pamiętać, że przy kolejnych pożyczkach możemy liczyć na niemal natychmiastowe otrzymanie gotówki, ponieważ firma pozabankowa będzie już wiedziała, kim jesteśmy. Jednorazowa weryfikacja tożsamości jest wystarczająca.

Czy trzeba przelewać pieniądze?

Niekoniecznie. Firmy pożyczkowe udostępniają też inne sposoby weryfikowania tożsamości klientów. Przykładowo Wonga proponuje zainstalowanie aplikacji, która pozwala zalogować się w banku i potwierdzić swoje dane. Po co weryfikować tożsamość? Celem tej procedury jest zadbanie o komfort klientów firm pożyczkowych. Pilnują one tego, aby nikt nie podszywał się pod osoby, których dane wpisane są w formularzu. Jeśli ktoś będzie próbował wziąć pożyczkę na nasze nazwisko, firma zwykle wykryje taką sytuację, ponieważ dana osoba nie będzie w stanie potwierdzić tożsamości chociażby przy użyciu opcji z przelewem na konto.

Ile musimy przelać na konto firmy pożyczkowej?

Jest to symboliczna kwota, która ma na celu jedynie zrealizowanie przelewu i przesłanie w ten sposób swoich danych do firmy pożyczkowej. Pamiętajmy, aby dokonywać przelewu ze swojego konta, które podaliśmy we wniosku. Wonga oczekuje od potencjalnych klientów wysłania kwoty 10 gr. Po zakończeniu procesu weryfikacja parabank zwraca otrzymaną kwotę.