fbpx

Jak wygląda windykacja pożyczki?

This topic contains 6 replies, has 0 voices, and was last updated by  Leopard 1 year, 5 months ago.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #1011 Reply

  Emilka

  Witam. Niestety nie udało mi się w ostatnim czasie spłacić pożyczki w określonym terminie (to już trzecia pożyczka) i zdaje się że, nastąpi windykacja tej należności ale nie do konća wiem jak to wygląda. Czy ktoś bedzie mnie nachodzic jakie mam prawaw takim wypadku??

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #1049 Reply

  antek

  Zdarzają się niezbyt profesjonalne firmy windykacyjne, które starają się wywrzeć presję na pożyczkobiorcy. Mogą do ciebie dzwonić itd – ale ty wcale nie musisz od nich odbierać i z nimi rozmawiać.

  #1048 Reply

  Jędrzej

  Firma, która zajmuje się windykacją nie może publicznie przedstawić wartości twojego długu. Nie mają też prawa cię nachodzić. W rzeczywistości jednak zdarza się różnie….

  #36221 Reply

  Leo1989

  Warto poruszyć kwestię, związane z nieoddaniem pożyczki. Bywają różne sytuacje życiowe i faktycznie, jeśli coś takiego się wydarzy w przypadku pożyczek pozabankowych, to na pewno wielu ludzi, obawia się postępowania parabanku. Należy wspomnieć, że pożyczki pozabankowe, rządzą się swoimi prawami, dlatego w wielu przypadkach nie można po prostu narzucić w żaden sposób komornika czy też działać szczególnie mocno na etapie prawa. Chcę powiedzieć, że firma pozabankowa, może wysyłać różne monity lub stosować zagrywki z firmami windykacyjnymi prześladującymi nas, przez cały czas, ale prawnie nie mogą wiele zrobić. Mogą jedynie dzwonić, jak ktoś to już wymienił i ponaglać cię tylko do spłaty. Oczywiście rosną jedynie odsetki, ale nikt nam nic formalnie nie zrobi. Oczywiście my wcale nie musimy nawet odbierać tych telefonów, możemy to zignorować całkowicie. Formalnie takie firmy zajmujące się windykacją nie mają prawa nas nachodzić, jednak w tych przypadkach bywa naprawdę różnie, ponieważ sam znam sytuację, gdzie faktycznie dłużnik był notorycznie prześladowany, przez taką firmę, ale prawnie mieli oni związane ręce.

  #36222 Reply

  Piotras

  Firmy pożyczkowe, bardzo często zdają sobie sprawę z faktu, że w przypadku jakichkolwiek opóźnień, mogą jedynie naliczyć odsetki, ponieważ formalnie mają związane ręce. Nawet takie straszenie a wręcz nękanie, bywa bardzo uciążliwe i na pewno nie świadczy o doświadczeniu takiej firmy pożyczkowej. Co więcej, tego typu firmy, są bardzo potępiane przez klientów, ponieważ zawsze można się z każdym dogadać, a nie od razu straszyć konsekwencjami prawnymi, których w tym wypadku nie można przeprowadzić. Widocznie musiałem mieć poważny problem ze spłatą, ale trzeba było wybrać lepszą firmę pożyczkową, taką, która nie straszy, po kilku dniach zwłoki tylko cierpliwie czeka, aż wyjaśnisz sprawę. Takim rozwiązaniem jest Vivus, sam miałem problemy ze spłatą jednej raty, ale oni byli bardzo wyrozumiali i pozwolili mi zmienić termin spłaty i co najważniejsze nie doliczyli do tego żadnych dodatkowych kosztów. Tak właśnie załatwiają sprawy profesjonaliści. Warto, abyś i ty może spróbował się dogadać, jeśli firma pożyczkowa nie będzie chciała współpracować, to i tak nie masz się czego obawiać, nie mogą ci nic zrobić. Samo takie działanie firmy, świadczy o jej nieprofesjonalności. Następnym razem unikaj mniejszych firm pożyczkowych i stawiaj na Vivusa, oni przynajmniej ci takich problemów nie zrobią.

  #36223 Reply

  Ryszard Pień

  Niestety tak mało jest parabanków, które liczą się dzisiaj z problemami klientów. Na szczęście w niektórych rozwiązaniach, możemy nawet spodziewać się pomocy i próby załagodzenia sprawy. Jak widać w Pana przypadku, parabank nie był skory do współpracy, co oznacza, że musi być to mało rzetelna firma pożyczkowa. Niestety tylko mniej poważne firmy, są w stanie straszyć klienta konsekwencjami wydumanymi z powietrza. Następnym razem sięgnij po Vivusa, Lendona oraz po wiele innych znanych firm pożyczkowych. Wtedy będziesz miał pewność, że taka sytuacja już się więcej nie powtórzy. Nawet jeśli teraz dostaniesz pismo, to po prostu je zignoruj, zapłać mi zaległą ratę i nie będą mieli żadnych możliwości, aby coś zrobić. To skandal, żeby firmy pożyczkowe, starały się wykorzystać klienta. Na szczęście sam nie jesteś, ponieważ prawo stoi po twojej stronie. Firmy pożyczkowe mają to do siebie, że te mniej zweryfikowane, mają nie tylko wysokie oprocentowanie swoich pożyczek, ale i tworzą wiele różnych problemów. Wystarczy, że raz nie zapłacisz takiej firmie na czas, a od razu zaczynają się wezwania do zapłaty, groźby oraz wiele innych nieprzyjemnych konsekwencji. Złe firmy pożyczkowe, nigdy nie próbują prowadzić dialogu z pożyczkobiorcą i przez to takie zachowania nie są dzisiaj akceptowane. Firmy muszą zrozumieć, że klienci są tylko ludźmi i mają czasem problem ze spłatą, a kwestie tych kłopotów wynikają z trudnej sytuacji finansowej To właśnie dlatego bardziej poważne firmy, stawiające głównie na klienta, są w stanie zrozumieć chwilowe problemy i zgadzają się na zmianę terminu, lub inny dobry dla klienta sposób załatwienia takiej sprawy. Tylko mniej dobre firmy robią wokół tego wszystkiego szum, dlatego takich firm pożyczkowych unikaj w swoim życiu, ponieważ nie mają oni ci nic do zaoferowania. Stawiaj na naprawdę rozpoznawalne marki.

  #36224 Reply

  Leopard

  Według mnie nie ma się czym przejmować. Pogrożą i na tym się ich działanie skończy. Jest to jedynie przestroga dla innych osób, że niektóre pożyczki pozabankowe wyraźnie nie działają dla dobra klienta, tylko dla własnej kieszeni. Sam nie mam takich problemów, ponieważ korzystam z Vivusa, oni zawsze wolą się dogadać niż nas straszyć i to jest naprawdę dobre podejście, ponieważ każdego może powinąć się noga. Takich profesjonalistów cenię i jeszcze nie raz wezmę u nich pożyczkę, zwłaszcza że w praktyce są to dobre zobowiązania finansowe. Bardziej znana marka, zawsze jest dla klienta, a nie odwrotnie i to mi się podoba. Takie rozwiązania tylko chwalić i nagłaśniać.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Reply To: Jak wygląda windykacja pożyczki?
Your information: