fbpx

Na jakie umowy pożyczkowe uważać?

This topic contains 4 replies, has 0 voices, and was last updated by  sofia 2 years ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #28735 Reply

  ula88

  Pieniądze w parabanku pożyczałam tylko raz. Była to pożyczka chwilówka 500 złotych na 0% na 30 dni. Tym razem chciałabym wystąpić z wnioskiem o pożyczkę nie tylko na znacznie wyższą kwotę, ale i na dłuższy okres czasu. Podpisując umowę z pożyczkodawcą na co powinnam zwrócić największą uwagę? Jakie zapisy powinny mnie zaniepokoić?

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #29177 Reply

  nikodem

  Największą uwagę powinnaś zwrócić na koszty. Sprawdź całkowity koszt pożyczki. Opowiedz sobie na następujące pytanie. Czy możesz go “zaakceptować”? Przeczytaj regulamin. Jeszcze przed złożeniem wniosku powinnaś wiedzieć, co się stanie, jeśli pieniędzy nie oddasz w wyznaczonym przez pożyczkodawcę terminie.

  #35680 Reply

  ewakusza

  Przede wszystkim nie powinniśmy zwracać nawet najmniejszej uwagi na pożyczki pod zastaw. Historii ze smutnym zakończeniem jest całe mnóstwo.. Niejedna już osoba straciła swój cały dorobek życiowy. Zwracajmy także uwagę na całkowity koszt pożyczki, nie tylko na wysokość oprocentowania, termin spłaty. Przed złożeniem wniosku zyskajmy pewność, że oddamy wszystkie pożyczone pieniądze na czas. Ostatnią uwagę kieruje przede wszystkich tych osób, które nie pracują w oparciu o umowę o pracę, zlecenie, a umowę o dzieło, gdzie dzień wypłaty, nie jest stały.

  #35748 Reply

  angaro

  Na niezrozumiałe zapisy. Żaden punkt umowy nie powinien budzić Naszych wątpliwości. Moim zdaniem powinniśmy jak najdalej trzymać się od firm, które wymagają od Nas zabezpieczenia, zastawu. Niestety, najczęściej na myśli mają mieszkanie. Pomyślmy przez chwilę, co by się stało, kiedy byśmy jest stracili? Nie oszukujmy się. W Naszym życiu całkowicie nieoczekiwanie może dojść do “zawirowania finansowego” i możemy nie mieć pieniędzy na spłatę. Co wówczas? Uważać także powinniśmy na ukryte koszty. Pożyczkodawca nie powinien ich ukrywać. “Na wstępie” powinien Nam powiedzieć, ile ów pożyczka będzie Nas kosztować, tak aby potem niemiło Nas nie zaskoczyć.

  #35855 Reply

  sofia

  Na umowy z niezrozumiałymi zapisami. Umowy pożyczek, także tych pozabankowych, powinny być konstruowane tak, aby były w 100% zrozumiałe dla klientów. Szczególną uwagę należy zwracać na koszty całkowite pożyczki. W przypadku pożyczek chwilówek, a miałam ich kilka, nie spotkałam się z żadnych “zaskoczeniem”. Koszty były mi dobrze znane jeszcze zanim złożyłam wniosek. Poznałam je korzystając z kalkulatora kosztów pożyczki na stronie http://www..

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
Reply To: Na jakie umowy pożyczkowe uważać?
Your information: