fbpx

Nie mogę spłacić pożyczki – jakie są konsekwencje

This topic contains 4 replies, has 0 voices, and was last updated by  Per 4 years, 3 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #1059 Reply

  JURAS45

  witam problem moj jest taki ze mam jusz chwilowki w 4firmach pozyczkowych niestety coraz trudniej jest mi to wszystko posplacac nie stac mnie na splate na biezaco itd… jak mam teraz postapic i co z tymi firmami robic?

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #1080 Reply

  mmco

  dogadać się ot tak sobie to się z nimi nie dogadasz 🙂 to nie są twoi kumple.

  wbrew pozorom podobno najlepsze rozwiązanie to brak dalszej spłaty… takie rozwiązanie pozwala na spłatę wyłącznie kwoty głównej pożyczki i doliczonych do niej odsetek albo do tego dojdzie jeszcze ubezpieczenie.

  cała reszta do spłaty zostanie usankcjonowana przez sąd. dzięki temu nie będziesz spłacać w kółko.

  #1926 Reply

  Klaudyna

  Ja na Twoim miejscu nie liczyłabym na przychylność organizacji parabankowych. Spróbuj, co się da pożyczyć od rodziny i znajomych i spłacić się w przynajmniej dwóch firmach. Na początku będą Cię straszyć, nękać – telefonicznie, na pocztę elektroniczną, listownie. Z czasem mogą przejść na drogę sądową, a potem wkracza komornik. Nie panikuj jednak, ponieważ potrwa to kilka miesięcy. Chcąc się z nimi dogadać, spróbuj jakiejś ugody przez znajomego prawnika lub takiego, świadczącego usługi bezpłatnie – ich listę znajdziesz w sieci. Powodzenia!

  #1958 Reply

  Kamil

  Nie ma innej, sensownej możliwości jak tylko coś takiego,żeby spróbować skorzystać z pomocy znajomego prawnika lub poszukać firmy, która zajmie się rozłożeniem pożyczki na raty lub wykupi twoje zadłużenie. Musisz dowiedzieć się, która możliwość będzie najrozsądniejsza i najłatwiejsza do wdrożenia w przypadku twojej sytuacji. nie ma co się porywać na pierwszą lepszą opcję, bo to może tylko pogorszyć twoje położenie.

  #1959 Reply

  Per

  W zasadzie, najlepszą z możliwości, jest jak wspomniano powyżej – wstrzymanie się z dalszą spłatą zaciągniętego zobowiązania. Wówczas będzie można całą należność, nie zawsze, ale w niektórych przypadkach – podzielić na mniejsze raty do spłacenia. Oczywiście dochodzą do tego takie kwestie, jak rozciągnięcie procesu w czasie. No i dodatkowe opłaty, b o taki dług trzeba ubezpieczyć, poza tym, w zależności od firmy, można się spotkać z różnymi innymi wariantami opłat.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
Reply To: Nie mogę spłacić pożyczki – jakie są konsekwencje
Your information: