Wonga Opinie

22
412
Wonga Opinie
4.4 z 12 głosów

Pożyczki wonga Opinie Pożyczki wonga

Wonga to gotówka w zasięgu ręki

Wonga to nie tylko jedna z największych firm udzielających szybkich pożyczek online, ale także firma, która od dłuższego czasu konsekwentnie trzyma się pierwszej pozycji w rankingu chwilówek. Powiedzieć można, że jeśli chodzi o popularność to tylko Wonga i Vivus zostawiają konkurencję daleko w tyle i nie ruszają się ze swoich wysokich pozycji.

Dane firmy:

Nazwa firmy: Wonga.pl sp. z o.o.
Adres: Al. Jerozolimskie 96, piętro XIII, 00-807 Warszawa
Telefon: 22 30 70 599
E-mail: kontakt@wonga.com
Strona www: www.wonga.com
Godziny pracy firmy: 8:00 – 22:00
NIP: 113 285 38 69
REGON: 146025969
KRS: 1132853869

Warunki w Wonga, czyli jak ubiegać się o pożyczkę

Pierwszym krokiem procedury jest mieszczący się na stronie internetowej Wonga wniosek do wypełnienia. Internauci chwalą sobie przy tym fakt, że formularz jest tak prosty do uzupełnienia, że poradzić może sobie z nim nawet osoba średnio biegła, jeśli chodzi o praktykę komputerowo-internetową. Podajemy w nim swoje dane, także dane na temat dochodów, oraz dane do przelewu. Jeśli chodzi o to, od ilu lat możemy w Wonga ubiegać się o kredyt, odpowiedź brzmi: od 18 lat.
Po wypełnieniu danych następuje w systemie weryfikacja. Trwa to rekordowo krótki czas, co również wpływa na pozytywny wizerunek firmy w internecie. Szybkość wynika z pełnego zautomatyzowania, jeśli chodzi o rozpatrywanie wniosku. Jak wyjaśnia w jednym z wywiadów jeden z przedstawicieli firmy – Marek Borowiecki system scoringowy firmy sprawdza 8 tys. różnych rodzajów danych i według nich ocenia klientów. Dlatego decyzję podejmuje się w kilka minut, a środki i umowa ramowa trafiają na rachunek klienta czasem w 15 minut od momentu jego wejścia na stronę.
Nie oznacza to jednak, że weryfikacja jest pobieżna, Wonga sprawdza BIK i to bezpośrednio. Zmniejsza to ryzyko kłopotów z uzyskaniem pożyczonych środków z powrotem.

Ile można pożyczyć?

Nowy klient może ubiegać się o pożyczkę rzędu 50 – 750 zł. Przy każdej kolejnej pożyczce limit się zwiększa. W firmie Wonga maksymalna kwota o jaką można wnioskować to 2500 zł. Gotówkę otrzymujemy maksymalnie na 60 dni.
Wygląda to niby dosyć typowo względem innych instytucji oferujących chwilówki, jednak to wciąż tylko Wonga cieszy się aż taką popularnością. Zawdzięcza to głównie:

 • dodatkowym kosztom pożyczki, które zarówno przy kwocie 100 zł, jak i 750 zł wynoszą w efekcie 10 zł
 • temu, że w Wonga odsetki związane z pożyczką są wyraźnie konkurencyjne
 • szybkości działania
 • promocjom.

W Wonga promocja polega na tym, że pierwsza pożyczka jest za darmo. Zdarza się, że inne firmy powielają wprawdzie ten model, jednak tylko tu za darmo pożyczyć można 750 zł, co zostało przez klientów docenione i przywołane jako atut na wielu forach internetowych.
Jeśli chodzi natomiast o to, jakie oprocentowanie czeka nas w momencie, w którym zdecydujemy się na skorzystanie z produktu raz jeszcze, to reprezentatywne RRSO wynosi 33,5 proc. Szczegółów na ten temat najlepiej szukać na stronie, na której można także obliczyć sobie ile kosztować będzie nas w Wonga druga pożyczka.

Spłata pożyczki w Wonga

Tak jak w przypadku każdej instytucji finansowej, im wcześniej wywiążemy się ze swojego zobowiązania, tym lepiej dla każdej ze stron. Zdarza się jednak, że okoliczności życiowe zmuszają nas do odroczenia terminu spłaty. W Wonga przedłużenie pożyczki jest jak najbardziej możliwe, windykacja zaś jest etapem ostatecznym, do którego wcale nie musi dojść w przypadku problemów klienta.
Jak przedłużyć termin spłaty? Indywidualne opcje znajdują się już na koncie klienta. Do dnia akceptacji wniosku o przedłużenie należy jednak uregulować koszt prowizji.
PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Godziny pracy:07:00 – 22:0007:00 – 22:0007:00 – 22:0007:00 – 22:0007:00 – 22:0007:00 – 22:0007:00 – 22:00
Czas decyzjiWiekZaś. o dochodachKoszt weryfikacjiLimityTerminy
15 min.b/dnie trzeba0,10 złod 50 do 2 500 złod 1 do 60 dni
Przykładowe koszty pożyczki:100 zł300 zł500 zł750 zł
7 dni10 zł10 zł10 zł10 zł
14 dni10 zł10 zł10 zł10 zł
30 dni10 zł10 zł10 zł10 zł

22 KOMENTARZE

 1. Hej, Wonga rozpoznawalna jest na u nas, głównie dzięki zabawnych serii zabawnych reklam z animowanymi bohaterami ale poza tym są naprawdę dobrą firmą;p

 2. Hej, to prawda mało tego firma ta jest jedyną firmą udzielającą pożyczek chwilówek, która weryfikuje klientów w bazie BIK, np. mnie. Ponadto udzielają chwilówek w 5 krajach ;p

 3. Hej, polecam, polecam i jeszcze raz polecam, to są ich główne zalety według mnie:

  1.Proces udzielania pożyczki w 100% online
  2. Szybka decyzja – do 15 minut
  3. Możliwość zbudowania historii kredytowej w BIK

 4. Wonga to chyba jedna z największych firm pożyczkowych oferujących pozabankowe pożyczki internetowe ale takie, ,,bez ściemy” dlatego polecam!

 5. Tak ale ponadto jest to międzynarodowa, potężna firma, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii. U nas działa pod adresem Wonga.pl, a reklamowana była jako Wonga.com.

 6. Wchodząc na Wonga.com system przekierowuje nas automatycznie na polskojęzyczną domenę Wonga.pl. Pamiętajcie to nie jest firma zarejestrowana za granicą, która działa przez internet w Polsce więc polecam ;p.

 7. Witam, ja tam mam umowę i pożyczałem 3 razy pieniądze są na koncie w 3 minuty zazwyczaj po przelogowaniu na konto bankowe gotówka już jest.

 8. Siema ja dostałam pożyczkę w firmach: wonga i vivus, wiec jako takie porównanie mam i szczerze mówiąc, wszystko wychodzi na zero tu i tu się opłaca;)

 9. Cześć, to prawda, że nie ma tak że tu jest lepiej, a tu gorzej. Jeśli chodzi o wonga.pl to dadzą max 750zł, no ale w której firmie dali by więcej? Polecam

 10. Ciekaw jestem dlaczego te wszystkie komentarze pisała jedna osoba (wystarczy spojrzeć na daty i godziny wystawionych komentarzy)?
  Czyżby firma była tak rzetelna, że potrzebuję uciekać się do chwytów poniżej pasa?
  Oj, autopromocja w nędznym wydaniu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here