Wysokość pożyczki za pierwszym razem

0
757
Wysokość pożyczki za pierwszym razem
Ocena

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nagle zabraknie nam pieniędzy i musimy szybko postarać się o jakąś pożyczkę. Gdy znajomi nie mają środków, warto pomyśleć o firmach pożyczkowych, które udzielają kredytów na krótkie okresy. Sprawdźmy jednak, które firmy są wiarygodne, żeby nie zawrzeć niekorzystnej umowy.

Co z wysokością?

Jeśli po raz pierwszy korzystamy z usług firmy pożyczkowej, to zwykle ogranicza ona wysokość pożyczki. W zależności od firmy pierwsza pożyczka ma różną wysokość. Najmniejszą kwotę dostaniemy w Kasomacie – tylko 250 zł. Najwięcej pożyczy nam zaś Vivus. Tu możemy dostać za pierwszym razem nawet 1200 zł. Co więcej, za tę pierwszą pożyczkę w tej firmie nic nie zapłacimy.

Pierwsza pożyczka

Vivus to nie jedyna firma, która proponuje pierwszą pożyczkę bez opłat. Taka ostrożność firm przy udzielaniu pierwszego kredytu ma uchronić nie tylko firmę, ale i nas. Zwykle dobra firma, zanim udzieli nam pożyczki, sprawdzi najpierw naszą zdolność kredytową. Polega to zwykle na weryfikacji danych z biur informacji kredytowych oraz z baz danych dłużników.

Na jaki okres?

Pożyczka jest zwykle udzielana na 30 dni, choć są instytucje, które oferują dłuższe okresy. Coraz częściej firmy rozkładają spłatę chwilówki na raty. Jeśli potrzebujemy większej gotówki już za pierwszym razem, to można spróbować wziąć pożyczki z kilku różnych firm. Trzeba tylko się zastanowić, czy damy radę je spłacić w terminie. Większość parabanków oferuje wprawdzie usługę przedłużenia terminy spłaty, jednak nie jest to najtańsza usługa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here