Czy Moneyman sprawdza BIK i KRD?

0
26
Czy Moneyman sprawdza BIK i KRD?
Ocena

Każdy, kto kiedykolwiek pożyczał pieniądze, spotykał się z niezwykłą ostrożnością w przypadku takich transakcji. Trudno się temu dziwić, ponieważ w kwestii pożyczania należy zachować daleko idącą ostrożność. Jeśli z założenia pieniądze mają być zwrócone, to dobrze byłoby się upewnić, że osoba, której chcemy pożyczyć pieniądze, rzeczywiście je odda.

Czy w Moneyman też sprawdza się BIK?

Firma Moneyman jest jedną z firm, które klientów sprawdzają w BIK oraz KRD. BIK to instytucja, zawierająca informacje kredytowe dotyczące danej osoby. Będzie tam zatem informacja o wszystkich kredytach wziętych we wszystkich możliwych bankach. Będzie tam również informacja, jak owe raty są spłacane. Każda wpłata po terminie równie jest wpisana, choć nie jest to jeszcze nic złego. Ogólnie BIK, choć brzmi groźnie, nie tylko nie jest niczym złym, ale wręcz bardzo dobrym. To tu każdy bank szuka informacji, czy dana osoba ma raty i czy spłaca je terminowo. Jeśli płaci wszystko w terminie, wówczas dla każdej placówki finansowej jest to informacja, iż klient jest wiarygodny i spłaci udzieloną pożyczkę.

W przypadku KRD czyli Krajowego Rejestru Długów nie wygląda to już tak ciekawie. Można tam znaleźć absolutnie wszystkie informacje dotyczące długów, czyli cała kondycja finansowa firmy lub osoby prywatnej. Firma Moneyman sięga po informacje do KRD, ponieważ względy bezpieczeństwa nakazują ostrożność w udzielaniu pożyczek. By je zminimalizować, firma musi mieć jak najwięcej informacji finansowych o danej osobie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here