Chwilówki dla zadłużonych z komornikiem

Data dodania: 17 października, 2017 r. / Ostatnia aktualizacja: 8 listopada, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Co musisz wiedzieć na temat kredytu dla zadłużonych z komornikiem?

Polacy bardzo chętnie zaciągają pożyczki i korzystają z usług zarówno banków, jak i parabanków. Przychodzi jednak taki moment, że trzeba wziąć kredyt nie po to, aby realizować swoje marzenie, ale po to, aby spłacać poprzednie zobowiązania. Trudna sytuacja finansowa spędza sen z powiek wielu ludziom.

Szczególnie dramatyczna sytuacja pojawia się wtedy, gdy naszymi trudnościami finansowymi zaczyna interesować się komornik. A to już początek bardzo poważnych kłopotów. Jednym z rozwiązań, na jakie można się zdecydować jest pożyczka dla zadłużonych z komornikiem.

Trzeba od razu zaznaczyć, że banki niechętnie udzielają pożyczek osobom, które mają podejrzaną historię kredytową lub obecnie mają problem ze spłatą zobowiązania. Dlatego po pomoc w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić posiadanej pożyczki, warto zgłosić się do instytucji pozabankowych.

Istnieje wiele firm, które oferują pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Decydując się na tego typu zobowiązanie, uzyskujemy pieniądze na spłatę dotychczasowych kredytów i pożyczek. Zazwyczaj proponowany jest klientom kredyt konsolidacyjny, który polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedną pożyczkę. Dzięki temu dużo łatwiej można będzie spłacić zaległości wobec banku.

Jak wygląda kredyt z komornikiem?

Wielu osobom wydaje się niemożliwe, aby zaciągnąć pożyczki z komornikiem. Okazuje się, że nie jest to aż tak bardzo nadzwyczajna sytuacja, jak mogłoby się wydawać. W ofercie wielu parabanków możemy znaleźć tego typu produkty finansowe, które niejednokrotnie ratują sytuację finansową osób zadłużonych.

Istotne jest, aby przed podcięciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki z komornikiem wszystko bardzo dokładnie przemyśleć. Jest to nadal zobowiązanie, które trzeba spłacać. Co prawda z dogodnymi ratami i dłuższym terminem spłaty (jeżeli wybierzesz kredyt konsolidacyjny), ale jednak.

Jak rozpoznać ofertę kredytu przeznaczonego na spłatę zaległych zobowiązań? Zazwyczaj produkty te tytułowane są jako pożyczki oddłużeniowe z komornikiem.

Jak wygląda weryfikacja klientów?

W przypadku udzielania pożyczek pozabankowych z komornikiem nie ma większego sensu weryfikować historii kredytowej oraz zdolności kredytowej klientów. W końcu mijałoby się to z celem. Wiadomo, że klienci decydują się na pożyczki dla zadłużonych z komornikiem online, ponieważ mają poważne kłopoty finansowe.

Na pewno więc firma pozabankowa nie będzie przeprowadzała tego typu dochodzenia wobec swoich klientów. Pozwoli to na skrócenie czasu ubiegania się o pożyczkę. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i spełnić ustalone przez parabank warunki, aby móc otrzymać pieniądze, które są nam potrzebne.

Jaka jest maksymalna pożyczka z komornikiem?

Pożyczkobiorcy mogą ubiegać się o kredyt w różnym przedziale cenowym. Parabanki przygotowują zróżnicowaną ofertę dla swoich klientów. Mogą to być kwoty od 1000 zł do nawet 10 tysięcy złotych. Te większe kwoty są jednak rzadkością, ze względu na duże ryzyko, jakie ponoszą instytucje finansowe udzielając tego typu pożyczki pozabankowe dla zadłużonych z komornikiem.

Czas spłaty zobowiązania

Jest on różny. Jednak w tym przypadku można naprawdę się dogadać z parabankiem. Im większą kwotę pożyczamy, tym możemy wynegocjować dłuższy termin spłaty zobowiązania. Może on wynieść nawet 36 miesięcy. Rozłożenie pożyczki na dogodne raty będzie w tej sytuacji jak najbardziej możliwe. Pozwoli to na spokojną spłatę pożyczki z bikiem i komornikiem, bez żadnych opóźnień i problemów.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczki z komornikiem?

Wiele osób decyduje się na pożyczki prywatne z komornikiem, ponieważ są one łatwo dostępne, a pieniądze trafiają na kontro klienta w ten sam lub na następny dzień roboczy. Zazwyczaj, gdy klient szuka pożyczki z komornikiem, na przykład w Poznaniu, potrzebuje tych pieniędzy na już.

Nie może czekać tydzień na decyzję banku, ponieważ już teraz ma problem z komornikiem. Parabanki ograniczają formalności do minimum. Nie sprawdzają zdolności kredytowej ani innych tego typu weryfikacyjnych parametrów. Biorą pod lupę jedynie tożsamość klienta. W związku z tym proces weryfikacyjny nie trwa dłużej niż 15 minut.

Na co trzeba przygotować się biorąc pożyczkę z komornikiem?

Choć pożyczka bez BIK i KRD z komornikiem ma wiele zauważalnych zalet, nie da się ukryć, że są to również produkty bardzo ryzykowne. To niezawodne wsparcie finansowe w trudnym okresie jest często bardzo wysoko oprocentowane, co wiąże się z koniecznością oddania parabankowi znacznie więcej niż pożyczyliśmy.

Niektóre parabanki niestety nie pozwalają na rozłożenie pożyczki na długi okres spłaty. Oczekują spłaty w krótszym, kilkumiesięcznym terminie. Może to przysporzyć wiele problemów. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy pożyczkowej warto upewnić się, jaki zaciągana pożyczka dla osób z komornikiem ma okres spłaty i czy będziemy w stanie wywiązać się z ustalonych terminów.

Musimy pamiętać, że jest to pożyczka, która ma uratować naszą sytuację finansową, a nie jeszcze bardziej ją pogrążyć. Zachowując rozsądek, można będzie wyjść obronną ręką z tej kłopotliwej pętli zadłużenia.