Pożyczka dla nieletnich i niepełnoletnich

Data dodania: 18 listopada 2014 r. / Aktualizacja: 6 stycznia 2023 r.

Kredyt w banku to opcja dla kogoś, kto posiada pozytywną historię kredytową, stałe zatrudnienie i dochód umożliwiający spłacanie rat. Osobom, które nie dysponują umową o pracę lub mają negatywne wpisy w BIK proponuje się pożyczki w instytucjach pozabankowych. Wydawać by się mogło, że tego typu wsparcie finansowe może uzyskać każdy.

Wystarczy bowiem posiadać dostęp do Internetu, aby móc złożyć elektroniczny wniosek, który zostanie rozpatrzony w bardzo szybkim czasie. Niekiedy pieniądze trafiają na nasze konto już w ciągu kilkunastu minut. Tak szybkie działanie gwarantuje między innymi Vivus, gdzie pieniądze przelewane są na konto w ciągu kwadransu. Tutaj tez można wspomóc uwierzytelnianie swojej tożsamości, logując się na stronie za pośrednictwem portalu społecznościowego. Mimo że jest to bardzo nowoczesna opcja, a konto na facebooku ma dziś niemal każdy, okazuje się, że oferta nie jest skierowana do wszystkich.

Wniosek z Internetu

Konto na portalu społecznościowym zakładają nawet kilkunastoletni uczniowie, aby kontaktować się z rówieśnikami lub rodziną. Niestety, nie wystarczy istnieć w sieci, aby móc wypełnić wniosek elektroniczny na stronie parabanku i uzyskać pożyczkę. Nie jest ona bowiem dostępna dla osób niepełnoletnich. Dlaczego? Ponieważ osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia nadal znajdują się pod opieką rodziców.

To opiekun prawny ponosi odpowiedzialność za czyny, jakie wykonuje nieletni. Pożyczka dostępna jest natomiast tylko dla osób, które potwierdzą swoją tożsamość danymi z dowodu osobistego i posiadają konto bankowe założone na swoje nazwisko. Aby sprawdzić, czy dane we wniosku zgadzają się z tożsamością osoby wypełniającej wniosek, firmy pożyczkowe proszą o wykonanie przelewu na swoje konto. Przelanie kwoty jednego czy dziesięciu groszy na konto parabanku ma na celu porównanie danych wpłacającego z danymi wnioskodawcy. Jeśli są zgodne, pożyczka może zostać udzielona. Jeśli jednak nie możemy potwierdzić tożsamości, wniosek zostanie odrzucony.

Gotówka a pełnoletniość

Osoby niepełnoletnie nie uzyskają zastrzyku finansowego w firmach, które zajmują się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Wymaga się w nich tego, aby klient posiadał osiemnaście lat. Warto też uważnie czytać regulamin, jeśli dopiero uzyskaliśmy pełnoletniość i planujemy zaciągnięcie pożyczki. Istnieją bowiem firmy, które udzielają wsparcia osobom mającym co najmniej 20 czy 21 lat. Wynika to z faktu, że osoby osiemnastoletnie najczęściej są jeszcze na utrzymaniu rodziców i nie są w stanie samodzielnie spłacić zaciągniętej pożyczki.

Dwudziestolatek to już jednak student, który otrzymuje stypendium lub pracuje dorywczo. Jeśli decyduje się na pożyczkę wynoszącą kilkaset złotych, to nie powinien mieć problemu z jej spłatą. Może rozłożyć dług na raty i pokrywać je dzięki swoim comiesięcznym dochodom. Darmową pożyczkę dla osób mających 20 lat proponuje m.in. NetCredit. Jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka w firmie, unikamy dodatkowych opłat oraz odsetek. To korzystna oferta dla młodych osób nie mających doświadczenia w kwestii pożyczek.

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 1)

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu