Pożyczka bez sprawdzania w BIK i KRD

Data dodania: 7 lipca 2014 r. / Aktualizacja: 3 stycznia 2023 r.

Pożyczki nie wymagające sprawdzania klienta w BIK oraz KRD. Banki, chcąc mieć absolutną pewność, że bez trudu odzyskają pożyczone klientom pieniądze, wymagają szeregu zaświadczeń oraz sprawdzają historię potencjalnego kredytobiorcy w BIK i KRD.

Najnowsze Oferty Chwilówek

Czym jest BIK i KRD?

Biuro Informacji Kredytowej to działająca od 1997 roku instytucja, która zbierane dane pochodzące z banków komercyjnych oraz kas spółdzielczych. W bazie biura umieszczane są informacje zarówno o zobowiązaniach spłacanych terminowo, jak również o ewentualnych opóźnieniach lub braku spłaty należności. Klienci, których historia kredytowa zapisana w BIK nie jest nieposzlakowana mogą mieć trudności z otrzymaniem kredytu bankowego. Podobne zadanie spełnia Krajowy Rejestr Długów. Powołano go do życia w 2003 roku. KRD jednak nie skupia się wyłącznie na klientach instytucji finansowych, ale na wszelkiego rodzaju dłużnikach.

Kwota pożyczki oraz czas spłaty

Pożyczka bez sprawdzania w krd i bik to oferta dla tych osób, które nie zawsze były w stanie na bieżąco regulować swoje zobowiązania. Najczęściej, parabanki oferują pożyczanie niewielkich kwot (maksymalnie 2000 – 3500 złotych). Czas spłaty takiej pożyczki bez bik i krd również jest dość krótki. Warto podkreślić, że wiele firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Oznacza to, że klient oddaje taką samą sumę, jaka została przez niego pożyczona. Suma, jaką można pożyczyć bardzo często zależy również od tego, czy dla klienta jest to pierwsza czy kolejna pożyczka w danym parabanku. Zdarza się bowiem, że dostępna kwota jest zwiększana wraz z ilością pożyczek, jakie dany konsument już spłacił. Ograniczenia te mają na celu sprawdzenie wypłacalności klienta. Łączne koszty, jakie generuje pożyczka bez bik i krd można obliczyć bez trudu na stronie internetowej parabanku. Najczęściej bowiem udostępniane są specjalne kalkulatory, które po określeniu pożądanej kwoty i optymalnego czasu spłaty, pokazują, jaką kwotę będzie musiał uiścić klient. Ponadto, w tym samym czasie można spłacać tylko jedną pożyczkę w określonej firmie.

Otrzymaj pożyczkę bez BIK i KRD nie wychodząc z domu

Ideą pożyczek – chwilówek, które są udzielane bez sprawdzania historii klienta w KRD i BIK jest maksymalne uproszczenie stosowanych procedur. Klient może udać się bezpośrednio do oddziału parabanku, jednak istnieje również możliwość starania się o pożyczkę bez wychodzenia z domu. Jak?

  • poprzez wysłanie wiadomości SMS
  • rejestrując się na stronie parabanku i wypełniając odpowiedni formularz
  • telefonując do firmy pożyczkowej

Wiele firm pożyczkowych oferuje możliwość przyjazdu do domu klienta, z gotówką i umową pożyczkową gotową do podpisania. Są w stanie również w ten sam sposób odbierać kolejne raty zadłużenia. Jest to alternatywa odpowiednia zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych, które nie posługują się sprawnie bankowością internetową.

Nie należy się więc obawiać, że popularność pożyczek, które nie wymają sprawdzania historii klienta w tej instytucji, jak Biuro Informacji Kredytowej, będzie z czasem malała. Niewielkie sumy, szybki czas spłaty, minimalizacja kwestii formalnych i możliwie jak najszybsza dostępność środków – to cechy charakterystyczne tego rodzaju produktów i jednocześnie ich zalety. Warto jednak pamiętać, by dokładnie analizować wybierane oferty

„jak zawsze najlepszym kryterium porównującym koszty różnych ofert jest wysokość raty, rzeczywisty koszt kredytu (wyrażony jako RRSO) oraz całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta” (comperia.pl).

Ocena artykułu
3.5/5 (głosów: 4)

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu