Pożyczki Bez Zdolności Kredytowej

0
83
Pożyczki Bez Zdolności Kredytowej
Ocena

Zdolność kredytowa – co na nią wpływa?

Zdolność kredytowa jest zmorą wielu osób ubiegających się o kredyty w bankach. Zwykle na pożyczkę nie mają szans osoby zbyt młode, nie mające stabilnej pracy lub takie, u których wystąpiły problemu ze spłatą zobowiązań w przeszłości. Na szczęście na rynku dostępny jest produkt finansowy, jakim jest pożyczka bez zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa jest to zdolność do spłaty zobowiązania przez osobę, która ją zaciąga. Banki korzystając z różnych parametrów obliczają, czy klient będzie w stanie podołać zobowiązaniu, jakie chce zaciągnąć. Robią to zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki. Jednak w przypadku parabanków, do tego typu kwestii podchodzi się w mniej rygorystyczny sposób. Istnieje wiele instytucji, które oferują pożyczki bez zdolności kredytowej.

Czynniki wpływające na zdolność kredytową

Zarobki. To podstawa, która ugruntowuje naszą zdolność kredytową. W końcu to od tego ile zarabiamy, będzie zależało, czy będziemy w stanie spłacać raty pożyczki. Istotne jest, aby dochód był stały i udokumentowany, najlepiej umową o pracę. Banki wymagają od klientów dostarczenia zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy.

Ten dokument jest jednym z elementów decydujących o przyznaniu bądź nie kredytu. Zazwyczaj analizowane są wpływy z trzech ostatnich miesięcy. Pożyczkodawca może jednak zażyczyć sobie zobaczenie dochodów z większego okresu. Do takich sytuacji dochodzi głównie wtedy, gdy pożyczkobiorca ubiega się o duże sumy.

Wpływ na zdolność kredytową ma także wiek pożyczkobiorcy. Większość firm pożyczkowych pożycza pieniądze osobom 20-kilkuletnim. Górny próg wiekowy to 70, a czasem 80 lat.

Zwykle jednak firmy pożyczkowe nie decydują się na pożyczanie pieniędzy tak wiekowym osobom. Głównie ze względu na zwiększone ryzyko, że pożyczkobiorca nie będzie w stanie samodzielnie takiego zobowiązania spłacić. Ważnym czynnikiem decydującym o zdolności kredytowej jest także okres spłaty pożyczki, a także konieczność utrzymania gospodarstwo domowego.

Zawsze należy pamiętać, aby brać zobowiązania dostosowane do możliwości finansowych. Inna kwota będzie odpowiednia dla osoby zatrudnionej na etat, a inna dla emeryta czy rencisty.

Czy można poprawić swoją zdolność kredytową?

Podstawowym sposobem na poprawę zdolności kredytowej jest oczywiście spłacenie wszystkich zobowiązań, jakie obecnie są na Twoim koncie. W końcu wpływają one na domowy budżet i w pewien sposób go obciążają. Warto po kolejną pożyczkę zgłaszać się, gdy już jedną mamy spłaconą. Automatycznie podwyższa się wtedy nasza zdolność kredytowa.

Ważnym czynnikiem decydującym o zdolności kredytowej jest także posiadany debet na koncie (trzeba się go pozbyć), a także karty kredytowe – najlepiej w ogóle ich nie mieć. W końcu to kolejna forma pożyczki, jaką można zaciągnąć w banku.

Choć nie podpisujemy umowy pożyczkowej, możemy pobrać ze swojego konta więcej niż faktycznie tam jest. Należy takie zobowiązanie spłacić w ciągu miesiąca.

Zdolność kredytowa będzie lepsza, jeżeli wybierzesz produkt finansowy z dłuższym terminem spłaty. Pozwoli to na spokojne rozplanowane wydatków. Będzie również mniejsza szansa na to, że pojawią się problemy ze spłatą. Ustalane raty są zazwyczaj dogodne dla pożyczającego.

Czy można zaciągnąć pożyczki gotówkowe bez zdolności kredytowej?

Oczywiście, że tak. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, które udzielając pożyczki biorą pod uwagę przede wszystkim wiek i miejsce zamieszkania wnioskującego.

Nie sprawdzają swoich klientów w BIK i w innych rejestrach. Interesuje ich jedynie to, aby klient był pełnoletni, miał dowód osobisty i stałe miejsce zameldowania na terenie Polski. Istotne jest także posiadanie polskiego obywatelstwa.

Pożyczka społecznościowa bez zdolności kredytowej

Dobrym wyjściem z sytuacji dla osób, które mają problem ze zdolnością kredytową, jest skorzystanie z pożyczek prywatnych. Działają one na zasadzie aukcji. Na specjalnie dedykowanych portalach można zamieścić ogłoszenie o tym, że potrzebujemy 1000 zł z 5-procentowym oprocentowaniem, z okresem spłaty do 30 dni.

Jeżeli któryś z inwestorów przystanie na takie warunki, może się do nas zgłosić. Podpisujemy z nim umowę za pośrednictwem tego portalu i pieniądze trafiają na nasze kontro.

Sytuacja działa również w drugą stronę. Także osoby posiadające gotówkę mogą zamieścić ogłoszenie, że chcą pożyczyć na przykład 5000 zł na określony procent i z określonym terminem spłaty. Potrzebujące pieniędzy osoby mogą na takie ogłoszenie odpowiedzieć i skorzystać z pomocy.

Jak możemy się domyślać, jest to pożyczka bez zdolności kredytowej, która udzielana jest online. Inwestorzy nie sprawdzają pożyczkobiorców w rejestrach i nie zwracają uwagi na to, jaką kto ma sytuację finansową. Istotne jest w tym przypadku jedynie to, aby terminowo spłacić zobowiązanie.

Pożyczki nie tylko od instytucji finansowych

Pamiętaj, że pożyczyć pieniądze możesz nie tylko od instytucji finansowych, ale również od bliskich osób. Często szukamy daleko, a w rodzinie są osoby, które dysponują wolną gotówką. Można dogadać się tak, aby wszystko zostało uregulowane legalnie i zgodnie z warunkami obydwu stron. W ten sposób całkowicie można będzie uniknąć pośredników i na pewno nikt nie będzie pytał nas o zdolność kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here