Pożyczki Na Oświadczenie

0
71
Pożyczki Na Oświadczenie
Ocena

Pożyczka na oświadczenie – co zyskasz na jej zaciągnięciu?

Wiele instytucji finansowych daje możliwość zaciągania zobowiązań na oświadczenie o dochodach. Dlaczego rozwiązanie to jest korzystne dla klientów?

Pożyczka gotówkowa z definicji ma być produktem szybkim do zaciągnięcia. Oznacza to, że wszystkie formalności muszą być ograniczone do minimum. Także dostarczanie wszelkiego rodzaju zaświadczeń. Dlatego instytucjom finansowym oferującym te produkty finansowe wystarcza samo oświadczenie klienta o dochodach.

Pożyczka i kredyt na oświadczenie – różnice

Na pożyczkę na oświadczenie decydują się zazwyczaj osoby niemające zdolności kredytowej lub takie, których historia kredytowa jest mocno nadszarpnięta. Firmy pozabankowe nie decydują się na bardzo dokładne sprawdzanie swoich klientów. Zwykle udzielają bez tej weryfikacji pożyczki bez BIK na oświadczenie, co daje szansę osobą zadłużonym pozyskać potrzebne pieniądze.

W ofercie niektórych banków można znaleźć kredyty na oświadczenie. Osoba ubiegająca się o pieniądze, musi wystawić specjalny dokument, w którym samodzielnie podaje, ile zarabia. Nie musi zgłaszać się do pracodawcy, aby wystawił on zaświadczenie o dochodach. Pozwala to również skrócić procedurę ubiegania się o dane zobowiązanie.

Konieczne jest podpisanie takiego oświadczenia, ponieważ ma ono wartość prawną. Oczywiście nie jest tak, że dane przedstawione przez klienta nie są weryfikowane. Instytucje finansowe mają swoje sposoby, aby sprawdzić klienta. Należy pamiętać, że złożone oświadczenie ma wartość prawną i jak najbardziej nie można kłamać. Wiązałoby się to z poniesieniem konsekwencji prawnych.

Banki bardzo często wymagają od swoich klientów, aby przedstawili dodatkowe dokumenty np. umowy o pracę potwierdzające dochody.

Jak widać, mniej kłopotliwe jest zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na oświadczenie, ponieważ wiąże się ona z mniejszą ilością formalności do spełnienia.

Kto może starać się o pożyczkę na oświadczenie?

Jest to produkt finansowy skierowany do osób pracujących, mających dochody. Zazwyczaj firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie takiej pożyczki klientom między 23 a 65 rokiem życia. Są to zazwyczaj już osoby aktywne zawodowo, które mogą wykazać w oświadczeniu to, jakie mają dochody. Nie powinny mieć w przekonaniu instytucji finansowych, żadnych problemów ze spłatą zaciągniętego zobowiązania.

Wysokość pożyczki na oświadczenie

Maksymalną kwotą oferowaną przez bank, w przypadku pożyczki na oświadczenie jest 20 tysięcy złotych. Oczywiście kwota ta waha się plus/minus w zależności od oferty.

Ostateczna kwota, jaka zostanie udzielona klientowi zależy w dużej mierze od tego jaką ma zdolność kredytową (jeżeli chcesz zaciągnąć pożyczkę w banku) oraz tego, ile faktycznie tych pieniędzy potrzebuje (jeżeli chcesz zaciągnąć pożyczkę w parabanku).

O najniższe kwoty pożyczki będą mogli ubiegać się nowi klienci. Nie są oni jeszcze tak bardzo wiarygodni dla instytucji finansowej. W związku z tym pożyczka na oświadczenie nie może zostać im przyznana na bardzo wysoką kwotę. Jest to standardowa praktyka stosowana w bankach oraz instytucjach pozabankowych.

Idealna opcja dla przedsiębiorców

W ostatnim czasie, szybka pożyczka na oświadczenie stała się bardzo popularna wśród przedsiębiorców. Uznali oni to źródło za idealne do pozyskania potrzebnych pieniędzy praktycznie od ręki. Niektóre firmy pozabankowe nawet przygotowują specjalne oferty dla przedsiębiorców. Dzięki temu, szybka pożyczka dla firm na oświadczenie staje się bardzo atrakcyjna i jest w pełni dostosowana do potrzeb biznesmena.

Przedsiębiorcom zawsze zależy na czasie. Dlatego pożyczka gotówkowa na oświadczenie jest dla nich prawdziwym ratunkiem. Wszystkie weryfikacje polegają jedynie na sprawdzeniu danych klienta.

Dzięki temu proces ubiegania się o pożyczkę przebiega bardzo szybko. Zazwyczaj klient proszony jest jedynie o wykonanie przelewu na kwotę 1 zł lub 1 gr z konta, które należy do niego. Jest to wystarczający sposób na potwierdzenie danych osobowych. Cała procedura wypełniania formalności trwa zaledwie kilka minut. Przedsiębiorca nie będzie musiał zbyt wiele czasu poświecić, aby pozyskać pieniądze, których tak potrzebuje.

Na co należy zwrócić uwagę zaciągając pożyczki gotówkowe na oświadczenie o dochodach?
Istotne jest, aby przed zaciągnięciem pożyczki, zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:
warto bardzo dokładnie sprawdzić podpisywaną umowę – należy zapoznać się z warunkami otrzymania pożyczki, wysokości oprocentowania, sposobowi weryfikowania klientów, a także z wszelkimi datami dotyczącymi spłaty zobowiązania,
warto zwrócić uwagę na wiarygodność firmy pożyczkowej, z której usług korzystamy – najlepiej, aby pożyczki hipoteczne na oświadczenie zostały zaciągnięte w znanych i mających dobre opinie w sieci instytucjach. Można również sprawdzić daną firmę w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Pozwoli to uzyskać pewność, że dany podmiot działa i udziela pożyczek zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Formalności ograniczone do minimum

W związku z tym, że pożyczka bez BIK na oświadczenie ma ograniczone do minimum formalności, można pozyskać ją szybko i bez żadnych problemów. Jest to często zaciągane zobowiązanie, które już od kilku lat cieszy się popularnością wśród klientów parabanków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here