Czy Vivus wpisuje lub podaje do BIK?

0
59
Czy Vivus wpisuje lub podaje do BIK?
Ocena

Vivus udziela pożyczek pozabankowych z krótkim terminem spłaty, wynoszącym maksymalnie 30 dni. Oczywiście, odpłatnie taki termin można przesunąć i oddać całość pożyczki później. Jeżeli jednak nie zostanie ona spłacona, a przedłużenie terminu nie zostanie opłacone, Vivus przekazuje sprawę do działu windykacji.

Vivus a BIK

Wówczas, dłużnik może otrzymywać monity listowne, upomnienia, smsy i telefony wzywające od zwrotu pieniędzy z jednoczesną informacją, że w przypadku dalszego braku spłaty, pożyczkobiorca zostanie wpisany do BIK. Po jakimś czasie bezskutecznego wzywania do zapłaty, Vivus wpisuje swoich dłużników do BIK oraz do innych rejestrów dłużników.

W znaczny sposób utrudnia to otrzymanie później jakiejkolwiek pożyczki gotówkowej, kredytu, czy nawet w zakupach na raty. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wpłacanie nawet mniejszych kwot oraz opłacanie przedłużek. Wówczas Vivus na pewno nie dokona takiego wpisu, a cała kwota pożyczki będzie się stopniowo zmniejszała. Z rejestrów dłużnik wykreślany jest dopiero po całkowitej spłacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here