Czy w Moneyman sprawdzają BIK?

0
45
Czy w Moneyman sprawdzają BIK?
Ocena

Wiele osób pożycza pieniądze z nadzieją, że firma będzie wobec nich uczciwa tak jak oni będą uczciwi wobec niej. Z reguły firmy są uczciwe, jednak czasami same padają ofiarą nieuczciwości ze strony klientów. Jeśli firma jest stratna przez nieuczciwą osobę, z reguły w pewien sposób odbija się to na pozostałych klientach. Z tego powodu zanim Moneyman podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki, musi sprawdzić daną osobę w BIK.

Czyli sprawdzany jest BIK w Moneyman?

To nie jest nic złego, że ktoś jest w BIK. Tak naprawdę dla wielu osób jest to doskonała sytuacja, ponieważ dokładnie w takim miejscu firmy szukają informacji, czy dana osoba radzi sobie ze spłatą udzielonych jej pożyczek czy innych obciążeń. W takim miejscu jest informacja zarówno o kredytach jak i zakupach na raty, ponieważ one również są kredytem. Są tylko inaczej traktowane i na innych zasadach.

BIK dla banków i firm pożyczkowych jest źródłem informacji. Dla klienta zaś jest wielką pochwałą lub niezbyt dobrą opinią. Pochwała będzie wtedy, gdy wszystkie raty są spłacane w terminie, co powoduje, że klient ma coraz wyższą zdolność kredytową. Niestety dla osób, które notorycznie spóźniają się ze spłatami, z reguły jest to sygnał, iż klient jest mało wiarygodny. Moneyman sięga również do BIG czyli Biura Informacji Gospodarczej, w którym są informacje o niespłacanych kredytach praz zaległych rachunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here