Kiedy przyjdzie komornik z Moneyman?

0
76
Kiedy przyjdzie komornik z Moneyman?
Ocena

W braniu pożyczki czy kredytów bardzo ważną opcją jest, co grozi ludziom, którzy nie spłacają swoich zobowiązań. Każdy się tego obawia i słusznie, ponieważ świadczy to o rozsądku ludzi. Niemal każda osoba biorąc pożyczkę, liczy się z tym, iż trzeba ja potem spłacić. Jak jednak zrobić, jeśli nagle przychodzi kryzys finansowy, który nie pozwala spłacić w określonym czasie pożyczki?

No właśnie. Co grozi za niepłacenie?

W Moneyman istnieje kilka opcji, zanim do klienta zawita komornik:

  • Rozmowa z pracownikiem Moneyman. To najprostszy i najrozsądniejszy sposób, by wyjść z kłopotów. To klient powinien wyjść inicjatywą próby dogadania się, ponieważ firma Monyman bierze pod uwagę dobre chęci klienta. Taki kontakt zwykle kończy się dobrze i dla klienta i dla firmy.
  • Ponaglenia pisemne oraz telefoniczne. Jeśli klient nie zgłosi, że zaczęły mu się problemy finansowe, tylko przestanie płacić, wówczas pracownicy zaczynają się upominać o spłatę. To nie tylko upomnienie, lecz także próba dowiedzenia się, co się stało, że klient nagle przestał spłacać pożyczkę.
  • Windykacja. W przypadku, gdy klient skutecznie uchyla się od płacenia i nie można złapać z nim kontaktu w żaden sposób, wówczas sprawa zostaje przekazana do działu windykacji. Jest to oczywiście jedna z opcji, która Moneyman realizuje bardzo niechętnie, ponieważ zdecydowanie woli się dogadać z klientem.
  • Skierowanie sprawy do sądu. Ta opcja jest realizowana niezwykle rzadko. Jeśli dochodzi do sprawy sądowej, zwykle jest to ewidentnie wina klienta, który nie płacił i za wszelką cenę unikał kontaktu z Moneyman. Nawet w trakcie rozprawy można jeszcze podpisać ugodę.
  • Wizyta komornika u klienta i ściągnięcie należności. Firma Moneyman bardzo unika tego rodzaju załatwiania spraw, ponieważ jest to bardzo nieprzyjemna ostateczność. Tylko w przypadku regularnego braku kontaktu z klientem i braku spłaty, dochodzi do wizyty komornika. Zanim do tego dojdzie, podejmowany jest szereg działań, które mają na celu dogadanie się z klientem i najlepsze rozwiązanie sprawy.

Jeśli klient w pewnym momencie podejmie współpracę z Moneyman, wówczas wszystko może się dobrze skończyć bez wizyty komornika.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here