Lendon czy AleGotówka – co lepsze?

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Czas na dokonanie porównania dwóch firm udzielających chwilówek. Z jednej strony będzie to Lendon a z drugiej AleGotówka. Zacznijmy od kwoty pożyczki i czasu na spłatę.

Kwota pożyczki i czas na spłatę

Decydując się na pożyczkę w Lendon możemy wybrać od 100 do 5000 zł. W przypadku gdy mowa o naszej pierwszej pożyczce maksymalna kwota to 2500 zł.
Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy AleGotówka, musimy mieć świadomość tego, że możemy pożyczyć od 500 do 5000 zł. Kiedy chodzi o pierwszą pożyczkę, maksymalna kwota może wynieść 2000 zł.
Co do czasu na spłatę, w Lendon możemy wybrać 5,10,15,20,25,30,35,40 lub 45 dni a w AleGotówka wybór ogranicza się do 7,14,21 i 30 dni.

BIK i BIG

Przejdźmy teraz do tego jak przedstawia się sytuacja, jeżeli chodzi o BIK i BIG. Lendon zastrzega sobie możliwość sprawdzenia klienta w bazach BIK i BIG a sprawdzenie nie ma jakiegokolwiek wpływu na to jak będzie przedstawiać się ocena punktowa BIK.
Z perspektywy serwisu AleGotówka sytuacja przedstawia się tak, że osoby z zaległościami w BIK i BIG nie mają co liczyć na pożyczkę.
Biorąc pod uwagę wszystko to, o czym sobie powiedzieliśmy – Lendon jest lepszym wyborem niż AleGotówka. Niemniej, ostateczna decyzja należy do każdego z Was. Wszyscy mamy prawo do swoich wyborów.