Moneyman a komornik

0
44
Moneyman a komornik
Ocena

Mnóstwo ludzi pożyczając pieniądze z reguły zakłada, że pożyczkę spłaci w całości. Jednak życie płata figle i czasem nagle się może okazać, iż nie będzie się w stanie spłacić kilku ostatnich rat. To nie wina owej osoby,  tylko życie różnie się układa i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy za kilka miesięcy. Z reguły ludzie w rozpaczy kombinują, co z tym fantem zrobić i jak się wyplątać z problemów.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Jeśli pożyczka jest wzięta w Moneyman, należy w odpowiednim czasie poinformować firmę o problemach. Oczywiście najlepszy czas to najpóźniej na kilka dni przed terminem raty, której klient nie będzie w stanie spłacić. Telefon do firmy i pomoc pracownika może w tym przypadku być zbawienna. Nikt nie chce być stratny, dlatego Moneyman również nie zależy, żeby ludzi ścigać, tylko pracownicy starają się pomóc klientowi, by mógł na miarę swoich możliwości spłacić zobowiązanie.

A jeśli nie zgłoszę problemów?

Jeśli klient nie zgłosi, że ma problemy, tylko przestanie płacić raty, wówczas mogą się dopiero zacząć problemy. Na początku będą próby nawiązania kontaktu z klientem i propozycja ugody. Jeśli jednak nie ma kontaktu z klientem, wówczas dług zostaje przekazany do działu windykacji. W najgorszym scenariuszu skończy się sprawą w sądzie i wizytą komornika. Moneyman jednak stara się nie dopuszczać do takiej sytuacji, ponieważ nikt nie lubi problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here