Opóźnienie w spłacie pożyczki Moneyman – co robić?

0
62
Opóźnienie w spłacie pożyczki Moneyman – co robić?
Ocena

Każda osoba, która kiedykolwiek brała pożyczkę, zwykle wie, co robić, żeby nie doszło do kłopotów ze spłatą. Czasami jednak życie płata figle i do dotychczasowych problemów dochodzą kolejne. Często są one takie, iż nie sposób się z nich wyplątać. W takiej sytuacji dana osoba zostaje ze sporym problemem i nie ma pojęcia, co zrobić, żeby wyjść się z długów.

No właśnie. Co wtedy zrobić?

Przede wszystkim każdy już na kilka dni przed terminem spłaty wie, że owej spłaty nie będzie. By uniknąć problemów, najlepiej byłoby zgłosić się do Moneyman i wyjaśnić, na czym polega problem. Można to zrobić na trzy sposoby.

  • kontakt telefoniczny z infolinią,
  • e-mail do firmy,
  • rozmowa z konsultantem na czacie.

Każda z tych opcji zakończy się pozytywnym załatwieniem sprawy. Gorzej, jeśli ktoś uzna, że przesunięcie o kolejny miesiąc nie będzie problemem i po prostu nie zapłaci. W takiej sytuacji niestety nie ma co liczyć na wyrozumiałość firmy. Moneyman od pierwszego dnia zwłoki zaczyna podejmować kontakt z klientem, by się dowiedzieć, co się dzieje.

Jest to jeszcze bezpieczna procedura, gdyż wciąż można dojść do porozumienia. Jeśli jednak klient ewidentnie unika kontaktu z Moneyman, wówczas należy liczyć się z tym, że będzie uruchomiona procedura prawna. To ostateczność, jednak czasami się zdarza. Dlatego w razie kłopotów, o wiele prościej byłoby, gdyby klient w odpowiednim czasie zgłosił problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here