Pożyczka w Hapi Pożyczki a wpis w BIG?

0
47
Pożyczka w Hapi Pożyczki a wpis w BIG?
Ocena

Z chwilą podejmowania pożyczki w Hapi Pożyczki, dokonywane jest sprawdzenie czy osoba chcąca podjąć pożyczkę nie jest dłużnikiem oraz czy będzie miała możliwość spłacić pożyczkę, która zostanie jej udzielona. Jednymi z punktów weryfikacji jest rejestr dłużników oraz Biuro Informacji Kredytowej (BIK), w określonych przypadkach również Krajowy Rejestr długów (KRD), który jest jednym z Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

Czy wpisy w BIG mogą być przyczyną odmowy pożyczki?

W przypadku gdy osoba widnieje w którymś z rejestrów i z naszej analizy będzie wynikało, że osoba może nie mieć możliwości spłaty zobowiązania, które chce podjąć w Hapi Pożyczki, decyzja w sprawie udzielenia pożyczki może być negatywna.

Sytuacja działa również w drugą stronę – jeżeli osoba podejmuje pożyczkę przez Hapi Pożyczki lub praktycznie przez każdą inną instytucję finansową udzielającą pożyczek i nie spłaca zobowiązań wynikających z umowy pożyczkowej, może zostać wpisana do Krajowego Rejestru Dłużników, co z kolei najprawdopodobniej uniemożliwi podjęcie dalszych kredytów w innych bankach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here