Vivus Opinie

Ocena artykułu
4.4/5 (głosów: 89)

Pożyczki vivus Opinie Pożyczki vivus
Szybkie pożyczki przez internet to niekiedy jedyna możliwość, aby uzyskać gotówkę bez zbędnych formalności w dowolnym czasie – nawet jeszcze tego samego dnia. W przeciwieństwie do banków regularnie zaostrzających reguły przyznawania kredytów, firmy typu Visus czy Wonga starają się poszerzyć grono potencjalnych odbiorców.
Instytucje parabankowe udzielające pożyczek wciąż dynamicznie rozwijają się. Widać to chociażby po ich ilości nowych, podobnych firm, które już parę lat temu przełamały monopol firmy Provident i regularnie plasują się w rankingach na wysokich miejscach.

Dane firmy:

Nazwa firmy: Vivus Finance sp. z o.o.
Adres: ul. 17 Stycznia 56, 02-146 Warszawa
Telefon: (22) 206 21 21
E-mail: kontakt@vivus.pl
Strona www: www.vivus.pl
Godziny pracy firmy: 6:00 – 23:00
NIP: 525-253-13-20
REGON: 146101268
KRS: 0000418977

Jak wziąć pożyczkę?

Warto przede wszystkim zorientować się co potrzebne jest dokładnie do wszczęcia procedury i – ostatecznie – do otrzymania pieniędzy. Wstępne wymogi formalne wyglądają następująco:

 • w Vivus limit wiekowy pożyczającego wynosi między 20 a 75 lat
 • pożyczający musi posługiwać się dowodem tożsamości jako obywatel Rzeczpospolitej Polski
 • pożyczający nie może być wpisany w rejestr dłużników (między Vivus a BIK oraz między Vivus a KRD nawiązana jest współpraca mająca na celu uwiarygodnienie klienta zainteresowanego usługami firmy)
 • jeśli chodzi o inne pożyczki pożyczający musi mieć spłacone te zobowiązania, które wcześniej były zaciągnięte w Vivus oraz nie figurować we wspomnianym rejestrze
 • formularz rejestracyjny musi być wypełniony bezbłędnie

Wymagania stawiane przez firmę są dość klarowne. Na pewno instytucja nie wymaga zaświadczenia o zarobkach. Na jej stronie znaleźć można zresztą także zakładkę „umowa”, w której znajduje się wzór podpisywanego dokumentu wraz z regulaminem. Wnikliwe zapoznanie się z treścią umowy rozjaśnia wiele wątpliwości.

Jak się zarejestrować?

Jeśli ktoś nie jest pewny, jak się zarejestrować w Vivus, pomocna będzie strona internetowa. Można na niej przeprowadzić rozmowę z konsultantem, można wysłać konsultantowi maila, można też zadzwonić – przy czym godziny pracy instytucji to 6.00-23.00.

W skrócie procedura wygląda następująco: jak zostało już wspomniane, Vivus sprawdza bik. Do współpracy przystępuje się więc już po przejściu weryfikacji. W celu uzyskania pożyczki należy najpierw zarejestrować się na stronie instytucji, a następnie wybrać kwotę, jaką chcemy pożyczyć (za pomocą wbudowanego kalkulatora pożyczki). Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, możemy spodziewać się, że na wskazane konto pieniądze przyjdą w przeciągu 15 minut. Jest to w każdym razie oficjalnie określony czas jaki się czeka na pieniądze. Jeśli występują jakiekolwiek trudności odpowiedzialny za nie może być bank klienta. Najlepiej, jeżeli konto potencjalnego pożyczkobiorcy znajduje się w jednym z banków, z których korzysta również Vivus.

Po otrzymaniu określonej kwoty, przekazana jest przez firmę umowa do domu pożyczkobiorcy, wraz z opłaconą już kopertą zwrotną. Po podpisaniu dokumentu, należy go odesłać – na jego podstawie udzielane są później kolejne (potencjalne) pożyczki.

Ile można pożyczyć?

Limit pożyczki, czyli górna kwota kredytu, jest sprecyzowana dokładnie. Maksymalna ilość pieniędzy, na jaką możemy liczyć na początek, wynosi według danych z oficjalnej strony 1400 zł. W niektórych rankingach podana jest inna informacja, ma to jednak swoje uzasadnienie i nie jest wynikiem pomyłki. Polityka firmy polega bowiem na tym, że:

 • w Vivus druga pożyczka osiąga pułap 2000 zł
 • trzecia 2500 zł
 • czwarta 3000 zł.
 • piąta i następne – 3500 zł (o takiej wspominają więc niektóre internetowe zestawienia)

W tym samym czasie otrzymać można tylko jedną pożyczkę. Wprawdzie dobranie pożyczki także jest możliwe, jednak możliwość ta jest już mocno spersonalizowana: użytkownik musi być zalogowany na swoim profilu lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta, aby sprawdzić, czy w jego przypadku prośba tego typu będzie rozpatrzona pozytywnie.

Jak spłacić pożyczkę?

W Vivus spłata pożyczki odbywa się za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Na stronie firmy podane są dane do przelewu (pod hasłem konta bankowe albo numer rachunku), w razie wątpliwości należy jednak – tradycyjnie – konsultować się z pracownikiem firmy.
Jeśli chodzi o wcześniejsze uregulowanie należności, jest ono jak najbardziej możliwe. Jak można się domyślić, rozwiązanie takie jest korzystne dla obydwu stron umowy. W umowie widnieje zresztą szczegółowa informacja na ten temat: „W przypadku przedterminowej całkowitej spłaty Pożyczki Całkowity Koszt Pożyczki ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono udostępnienie Pożyczki Pożyczkobiorcy, chociażby Pożyczkobiorca poniósł je przed spłatą”. Tutaj pojawia się często pytanie, czy w Vivus częściowa spłata także wchodzi w grę, odpowiedzi na które udziela ten sam punkt umowy: „W przypadku spłaty części Pożyczki przed Terminem spłaty Pożyczki, ust. 2 stosuje się odpowiednio”. Oznacza to, że skorzystanie z rat także są możliwe.

Jak przedłużyć termin spłaty?

Przedłużenie terminu spłaty wiąże się z dodatkowymi kosztami. W celu uzyskania zapasowego czasu należy wpłacić na konto bankowe instytucji kwotę manipulacyjną za jego przedłużenie o 7, 14 lub 30 dni. Kwestię tę należy jednak wcześniej uzgodnić z pracownikiem firmy, odmowa przedłużenia okresu spłaty jest możliwa bez podania przyczyny.
Jeżeli jednak brak spłaty w terminie nie zostanie odpowiednio wcześniej uzgodniony, Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek – które reguluje także umowa.
Procedura wygląda następująco: zostaje wysyłany list do domu Pożyczkobiorcy drogą pocztową (w formie listu poleconego); ewentualnie Vivus dzwoni do klienta lub powiadamia go mailem czy smsem. Zawiadomienie o zaistnieniu opóźnienia jest równoznaczne z wezwaniem do zapłaty.

Ile wynosi opłata karna?

Niezapłacenie w terminie oznacza koszty wezwań przewidywane na poziomie:

 • 35 zł za przesłanie pierwszego wezwania do zapłaty (po upływie 30 dni od upływu terminu spłaty pożyczki)
 • 45 zł za przesłanie drugiego wezwania do zapłaty (po upływie 60 dni)
 • 55 za przesłanie trzeciego wezwania do zapłaty (po upływie 90 dni)

W ostateczności, jeżeli po wezwaniach nie ma z klientem kontaktu przeprowadzana jest windykacja na koszt Pożyczkobiorcy. Ostatecznością jest podjęcie działań przez komornika, warto przed koniecznością uiszczania opłat prawnych skontaktować się z przedstawicielem firmy, dokładniej z działem windykacji.

Jeśli ktoś planuje wziąć pożyczkę w Vivus tabela opłat będzie z pewnością przydatna. Opłata rejestracyjna wynosi tylko gorsz – z tego też względu popularność firmy rośnie. Ostatecznie koszty ukryte szacuje się na około 46 zł przy pożyczce w wysokości 300 zł (dane z rankingu pożyczek-chwilówek).

Czy warto?

Jeśli chodzi o opinie w 2014 roku są względnie pozytywne. Zasadniczo zdania klientów zawsze będą one różnić się od siebie, czasem pojawia się krytyka jakości kontaktu (tego, że kontakt z konsultantem nie zawsze spełnia oczekiwania klienta), tego, że Vivus sprawdza KRD albo tego, że zdarza się niepoprawna opłata rejestracyjna  i przedłuża procedurę. Jednak wśród głosów powtarzają się pewne ważne kwestie, typu:

 • Dług nie oznacza zaraz komornika. Powiedzieć można nawet, że w Vivus komornik jest ostatecznością – firma bowiem w trudnych sytuacjach szuka innych rozwiązań niż windykacja i komornik – np. raty.
 • Oprocentowanie pierwszej pożyczki jest chwalone jako bardzo atrakcyjne, tym bardziej, że pierwsza pożyczka jest w zasadzie zupełnie gratis.
 • Przedłużenie spłaty pożyczki nie jest fikcją; na temat „dogadania się” co do rat czy właśnie przedłużenia dominują głosy pozytywne.
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Godziny pracy: 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00 06:00 – 23:00
Czas decyzji Wiek Zaś. o dochodach Koszt weryfikacji Limity Terminy
15 min. 20 – 75 nie trzeba 0,01 zł od 100 do 3 500 zł od 1 do 30 dni
Przykładowe koszty pożyczki: 100 zł 300 zł 500 zł 750 zł 1000 zł 1200 zł
7 dni 15 zł 25 zł 35 zł 53 zł 71 zł 85 zł
14 dni 17 zł 32 zł 46 zł 69 zł 92 zł 110 zł
30 dni 23 zł 46 zł 70 zł 105 zł 140 zł 168 zł