Dlaczego nie przyznano mi pożyczki?

0
893
Dlaczego nie przyznano mi pożyczki?
Ocena

Potrzeba zaciągnięcia pożyczki może pojawić się w każdym momencie. O ile kredyt hipoteczny planujemy uważnie, z długim wyprzedzeniem czasowym, tak chęć niewielkiej pożyczki może być czymś spontanicznym i jednocześnie potrzebnym „na już”. Niestety, wiele osób zna ten scenariusz: idziemy do banku, składamy wniosek – a na końcu słyszymy, że, niestety, bank nie może udzielić nam takiej pomocy. Dlaczego?

Warunki uzyskania pożyczki w banku

Zanim udamy się do wybranego banku po pożyczkę, nawet niewielką, pamiętajmy o kilku kwestiach. Okazuje się bowiem, że otrzymanie gotówki w takiej instytucji wcale nie jest takie proste. Po pierwsze, jeśli faktycznie zależy nam na szybkiej gotówce, możemy się rozczarować – często na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki czeka się kilka dni. Jednak nie to jest największym problemem.

Tak długi czas wynika z tego, że każdy klient jest dokładnie filtrowany przez bank. Badana jest jego zdolność kredytowa. W tym celu bank uważnie weryfikuje źródło stałego dochodu klienta, fakt, czy ma on już na swoim koncie jakieś zobowiązania finansowe, ale przede wszystkim sprawdza go w takich bazach jak KRD oraz BIK. Jeśli choć jeden z tych czynników nie wypadnie na korzyść potencjalnego pożyczkobiorcy, wówczas bank po prostu odmówi świadczenia wsparcia finansowego. I niestety, tej procedury nie da się obejść.

Jeśli nie bank, to co?

Czy odmowa banku jest jednoznaczna z tym, że nie możemy liczyć na potrzebną pożyczkę? Na szczęście nie. Są jeszcze takie instytucje jak parabanki (o charakterze pozabankowym), które udzielają tak zwanych chwilówek. Zgodnie z nazwą, chwilówki są pożyczkami udzielanymi błyskawicznie. W wielu przypadkach cała procedura – od wypełnienia wniosku po otrzymanie pieniędzy na konto – zamyka się w 10-15 minutach. Co oznacza to w praktyce?

Skoro banki potrzebują tyle czasu, by prześwietlić zdolność kredytową klienta, to czy możliwe jest, że parabanki zrobią to w kilka minut? Nie za bardzo. Oczywiście każdy parabank ma własne procedury, ale w wielu przypadkach po prostu nie sprawdza się, czy dana osoba figuruje w bazie BIK czy KRD, ani też nie jest wymagany żaden dokument potwierdzający zatrudnienie czy wysokość innego rodzaju stałych dochodów.

Jeśli więc bank odmówił na pomocy, zgłośmy się na przykład do:

  • SMS365.pl – tu drogą sms można dostać od 200 do 3000 zł,
  • NetGotówka – pożyczka od 200 do 600 zł,
  • Pozyczkomat – doskonała opcja, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty, bo od 50 do 800 zł.

A takich parabanków jest na polskim rynku dużo więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here