Jak wygląda spłata pożyczki po terminie w Filarum?

0
35
Jak wygląda spłata pożyczki po terminie w Filarum?
Ocena

Filarum udziela pożyczek swoim klientom na uczciwych warunkach, dlatego nie ma możliwości dokonania opłaty za wydłużenie terminu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Takie działanie nie przynosi korzyści klientowi, ponieważ pozostała kwota do spłaty nie zmniejsza się wcale.

Filarum wymaga więc spłaty w określonym w umowie terminie, a więc w ciągu 30 dni. Jeżeli pożyczkobiorca nie zwróci środków w tym czasie, firma zaczyna naliczać odsetki karne za opóźnienie. Ponadto, może też naliczać koszty dodatkowe związane z telefonami, pismami oraz smsami wysyłanymi do klienta. Koszty działań windykacyjnych wykazane są zawsze w umowie pożyczki.

Filarum – spłata po terminie

Pożyczkodawca daje jednak możliwość rozłożenia pożyczki na raty klientom, którym powinęła się noga. Należy skontaktować się z firmą jak najszybciej i poprosić o ustanowienie takiego układu ratalnego. Koszt rozpatrzenia wniosku wynosi 15% pozostałej do spłaty kwoty. Klient otrzymuje od Filarum listownie aneks do umowy, w którym wykazane są daty rat oraz ich kwoty, które należy uiszczać w terminie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here