Kredyty Bez BIK – Kredyty Bez Sprawdzania BIKu

0
40
Kredyty Bez BIK – Kredyty Bez Sprawdzania BIKu
Ocena

Dokumenty do wniosku o kredyt gotówkowy bez BIK

Podstawą ubiegania się o kredyt gotówkowy bez BIK, czy to w banku czy w instytucji pozabankowej, jest potwierdzenie swojej tożsamości. Żadna instytucja nie udzieli Ci kredytu, jeżeli nie będzie przekonana co do wiarygodności Twoich danych osobowych.

Najczęściej kredyt bez BIK udzielany jest na dowód osobisty. Oznacza to, że przynajmniej trzeba mieć ukończone 18 lat, aby móc w ogóle starać się o taką pożyczkę. W praktyce sytuacja wygląda nieco inaczej.

Firmy pożyczkowe zazwyczaj niechętnie decydują się na udzielanie pożyczek tak młodym osobom. Ustalają granicę 21 lub 25 lat, od której przyznają kredyty bez BIK. Jest to zrozumiałe.

W końcu większość 18-latków nie ma stałego źródła dochodu i odpowiednich pieniędzy na to, aby później spłacić takie zobowiązanie. Podobnie do sprawy podchodzą banki, które bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów.

We wniosku o kredyt online bez BIK, który znajduje się na stronach instytucji finansowych, trzeba podać standardowo następujące dane:
imię i nazwisko,
PESEL,
adres zameldowania,
obywatelstwo,
telefon kontaktowy lub e-mail,
wysokość zobowiązania, o jakie się starasz.

Jak widać, są to w większości podstawowe dane, które znajdują się na każdym dowodzie osobistym. Nie będzie więc żadnego problemu z tym, aby poprawnie wypełnić wniosek, podając swoje dane.

Informacje o kredycie bez BIK

Zanim zaczniesz kompletować wszystkie dokumenty i wypełniać wnioski o kredyt bez BIK online, musisz dokładnie sprawdzić wybraną ofertę i zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim będzie to:
całkowita kwota kredytu – musisz zorientować się, jak wysoka będzie prowizja za udzielone zobowiązanie oraz czy będzie trzeba ją spłacać osobno czy będzie już wliczona w raty kredytu. Dobrym sposobem jest zapłacenie prowizji od razu, bez wliczania jej w kredyt. Dzięki temu całkowity koszt będzie niższy,
termin wypłaty pieniędzy – sprawdź, jak możesz odebrać pieniądze, których potrzebujesz. Instytucje mogą przesłać Ci je na konto osobiste lub też możesz odebrać je osobiście w siedzibie firmy,
zasady spłaty kredytu – jest to bardzo ważny punkt. W końcu każdy kredyt przez internet bez BIK trzeba spłacić. Warto zorientować się, czy będzie możliwość łączenia rat, jeżeli na przykład w danym miesiącu będziesz miał większy przypływ gotówki, a także jak zostały te raty rozłożone. Warto również sprawdzić, czy raty są stałe czy malejące,
stopa oprocentowania – możesz ustalić stałą lub zmienną stopę oprocentowania. Doradzamy, aby wybierać kredyty bez BIK i KRD ze stałą stopą oprocentowania. Jest to zawsze bezpieczniejsze wyjście. Czasem instytucje finansowe wykorzystują naiwność klientów i ustalają zbyt wysokie oprocentowanie, co może przyczynić się do konieczności spłacenia wyższego zobowiązania niż zaciągnięte.

Jeżeli zapoznasz się dokładnie z wymienionymi wyżej informacjami, kredyt bez BIK i KRD przez internet nie powinien sprawić Ci żadnych problemów, a jego spłata przebiegnie we właściwy sposób.

Źródło dochodu – jak instytucje finansowe to ustalają?

Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe interesuje to, skąd weźmiesz pieniądze na spłacenie zaciągniętego zobowiązania. Jest to zrozumiałe, ponieważ instytucje finansowe chcą otrzymać pożyczone pieniądze z powrotem.

Dlatego pod tym względem bardzo dokładnie prześwietlają swoich klientów. Z tą różnicą, że banki zwykle bardzo niechętnie udzielają pożyczek osobom zatrudnionym na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Takie osoby zwykle udają się do instytucji pozabankowych, które akceptują każdą formę zatrudnienia, jako potwierdzenie źródła dochodu. Prześledźmy, jak wyglądają formalności związane z ubieganiem się o kredyt online bez BIK, w zależności od zatrudnienia, jakie posiadasz.

Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę (większość instytucji pozabankowych nie wymaga niżej wymienionych dokumentów):
musisz dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu – jest ono wydawane przez pracodawcę
umowę o pracę lub świadectwo z poprzedniego miejsca pracy,
deklarację podatkową.

Jeżeli pracujesz w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło (większość instytucji pozabankowych nie wymaga niżej wymienionych dokumentów):
roczne zeznanie podatkowe z poprzedniego roku,
umowę o dzieło lub zlecenie potwierdzającą uzyskiwany przychód,
zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Wymieniliśmy powyższe dokumenty, które musisz wykazać, jeżeli chcesz ubiegać się o kredyt bez BIK i KRD, ponieważ nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe coraz częściej ich wymagają. Choć jest to nadal rzadkością, takie sytuacje się zdarzają. Lepiej być na to przygotowanym i w razie czego wiedzieć, jakie dokumenty będą wymagane. Taka wiedza na pewno Ci nie zginie i nie zaszkodzi.

Kredyt bez zaświadczeń w banku?

Okazuje się, że kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń możesz uzyskać także w banku. Ale tylko w tym, w którym masz konto ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy).

Oczywiście będziesz sprawdzany w BIK, ale jeżeli wcześniej nie miałeś problemów ze spłatą zobowiązania, nie będzie problemów z przebrnięciem przez ten proces weryfikacyjny.

Banki udzielają takie kredyty wychodzą w ten sposób naprzeciw swoim klientom, pozwalającym im szybko pozyskać pieniądze, których potrzebują. W końcu dostarczanie szeregu zaświadczeń zazwyczaj zajmuje sporo czasu.

A w tym przypadku, można będzie ten czas ograniczyć do minimum. Poza tym, jest to także forma konkurencji z firmami pozabankowymi, które oferują swoim klientom szybki kredyt bez BIK i zbędnych formalności.

Firmy pozabankowe oferują kredyt bez formalności

Dużą mocą firm pozabankowych jest to, że oferują kredyty bez BIK i zbędnych formalności, czyli bez zaświadczeń o zarobkach. Do instytucji finansowej nie musimy dostarczać sterty dokumentów, co jest bardzo wygodne dla wielu klientów. Skraca to również czas ubiegania się o pożyczkę, której klienci potrzebują zazwyczaj od zaraz.

Co prawda kredyt online bez BIK nie udzielany jest w przysłowiowe 15 minut, ale maksymalnie tyle zajmuje załatwienie wszystkich formalności związanych z ubieganiem się o niego. Jest to czas, który trzeba będzie poświęcić na wypełnienie wniosku, wykonanie przelewu weryfikacyjnego, a także kontakt z konsultantem firmy pożyczkowej. Wszystkie formalności uda się załatwić bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przez komputerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here