Kto udzieli pomocy finansowej?

0
695
Kto udzieli pomocy finansowej?
Ocena

W życiu niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy zastrzyku gotówki. Warto jednak rozdzielić dwa rodzaje takich sytuacji. Jedne wynikają jedynie z naszych zachcianek i jest to m.in. chęć zakupu nowej sukienki, zmiana koloru lakieru samochodu czy ochota na drogi wyjazd w czasie urlopu. Inną kwestią są potrzeby finansowe o poważniejszym charakterze. Jeśli w domu zepsuje się lodówka, pralka lub naprawy wymaga samochód, którym dowozimy dzieci do szkoły i sami dojeżdżamy do pracy, natychmiast rozpoczynamy poszukiwanie dodatkowej gotówki. Nie zawsze jednak udaje się ją uzyskać. Istnieje kilka opcji, które bierzemy pod uwagę.

Pożyczamy od rodziny

Pierwszym wyjściem jest pożyczenie pieniędzy od rodziny. Jeśli mamy rodzeństwo, zwykle zwracamy się po pomoc do brata lub siostry. Innym udaje się pożyczyć pożądaną kwotę od rodziców. Plusem jest to, że nie oddajemy żadnych odsetek, a z bliskimi łatwiej ustalić nam dłuższy termin oddania pożyczonej sumy. W instytucjach finansowych terminy narzucane są odgórnie, a ich wydłużanie związane jest z dodatkowymi kosztami. Minusem pożyczania pieniędzy od rodziny jest niekiedy brak dyskrecji. Jeśli potrzebujemy na nową pralkę lub brakuje nam w tym miesiącu na ratę kredytu hipotecznego, bo dziecko chorowało i wymagało drogich leków, nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. Część osób nie pożycza u rodziny, mimo oczywistych korzyści, bo przy świątecznym stole wszyscy analizują ich domowych budżet. Jeśli zależy nam na dyskrecji, najlepiej udać się do instytucji finansowej.

Idziemy do banku

Większość z nas kieruje kroki do banku, bo tam zaoferują nam niższe oprocentowanie. Niestety, formalności trwają zwykle dość długo, a my nie możemy czekać tyle na gotówkę. Jeśli nasza wypłata pojawi się wcześniej niż kredyt, nie musimy się po niego zgłaszać. Bank jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie zależy nam na czasie i posiadamy pozytywną historię kredytową. Jeśli jednak nie dysponujemy korzystnymi wpisami w BIK lub gotówka potrzebna jest nam na już, udajemy się do instytucji pozabankowych.

Popularne firmy pożyczkowe

W firmach pożyczkowych możemy liczyć na naprawdę szybką gotówkę. Przykładem jest Wonga, gdzie pieniądze otrzymujemy nawet w ciągu kwadransa od złożenia wniosku na stronie internetowej. Krótki czas oczekiwania na przelew to dla wielu osób argument decydujący o skorzystaniu z usług instytucji pozabankowych. Inną zaletą jest to, że nie sprawdza się tutaj zdolności kredytowej. Chwilówka zostaje udzielona tym, osobom, które posiadają dowód osobisty i konto bankowe. Udzielenie pożyczki nie wymaga wizyty w oddziale, bo wszystkie formalności można załatwić za pośrednictwem Internetu. Szybkość, brak tłumaczenia celu pożyczki oraz minimum formalności to zdecydowane zalety pożyczek pozabankowych. Dla niektórych takie wsparcie finansowe jest jedynym wyjściem, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że bank odmówi udzielenia kredytu.
Jeśli nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie terminowo spłacać pożyczkę w banku czy parabanku, poszukiwanie wsparcia finansowego najlepiej rozpocząć od rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here