Lendico Opinie

21
315
Lendico Opinie
4.7 z 13 głosów

Pożyczki lendico Opinie Pożyczki lendico

Lendico – pożyczka dla ciebie

Lendico to firma działająca na polskim rynku od 2014 roku. Dwa lata wcześniej „wystartowała” w Niemczech i Hiszpanii. Działa ona w inny sposób niż typowe para banki – jest instytucją umożliwiającą tzw. pożyczki społeczne, co oznacza, że łączy inwestorów i pożyczkobiorców między sobą jako pośrednik.

Dane firmy:

Nazwa firmy: Lendico Poland Sp. z o.o.
Adres: ul. Bukowińska 22/215 02-703 Warszawa
Telefon: 22 3 909 077
E-mail: pomoc@lendico.pl
Strona www: www.lendico.pl
Godziny pracy firmy: Pn. – Pt.: 9:00 – 19:00
NIP: 5252494613
REGON: 142708217
KRS: 0000371919

Lendico bez BIK

Pożyczki społecznościowe zasadniczo polegają na zawieraniu transakcji pożyczkowych między osobami fizycznymi za pośrednictwem sieci. Lendico działa bardziej jak e-bank. Nie weryfikuje pożyczkobiorców w BIK, ale w:

 • KRD
 • infomonitorze

Sprawdzanie przez Lendico KRD służyć ma zmniejszeniu odsetek długów niespłaconych. Niemiecka filia firmy radzi sobie z tym aspektem podobno znakomicie (niespłacone należności nie przekraczają 3 proc. Rocznie).

Jak to działa?

Procedurę uzyskania pożyczki w Lendico można streścić w kilku krokach – pod tym względem łatwość nawiązania współpracy przypomina instytucje parabankowe.

Wygląda to następująco:

Rejestracja jako pożyczkobiorca (tu należy jednak określić cel kredytu, o który się wnioskuje – inaczej niż w Vivus, Pandamoney, czy innych firmach udzielających tzw. chwilówek)

 • Wstępna decyzja – bezpłatna i bez zobowiązań
 • Złożenie wniosku wraz z dokumentami: odcinkami wypłaty, trzymiesięcznym wyciągiem bankowym, kopią dokumentu tożsamości
 • Pojawienie się projektu pożyczkobiorcy na stronie Lendico
 • Oczekiwanie na inwestora (do 14 dni)
 • Wypłata na konto (po potrąceniu opłaty dla Lendico)

Inwestor co miesiąc otrzymuje odsetki spłat, którymi dzieli się z nim Lendico. W ten sposób korzyści osiągają wszystkie trzy strony – zarówno pośrednik, jak i wirtualni wspólnicy.
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSMS365 Opinie
Następny artykułOKmoney Opinie

21 KOMENTARZE

 1. Witam, coś słyszałem, że na portalu Lendico można ubiegać sie o pożyczkę od 1000 do 50000 zł wystarczy tylko określić cel i okres spłaty pożyczki, ponadto pożyczkę można wziąć na okres od 1 do 5 lat.

 2. Witam, no tak tam rejestrując się podajemy tylko podstawowe informacje osobiste: imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu tożsamości, adres zameldowania, adres do korespondencji, numer telefonu komórkowego i pożyczka nasza – polecam!

 3. Tam oprócz 1 grosza, nie pobiera żadnych przedwstępnych opłat no dopiero w momencie otrzymania pożyczki potrącana jest jednorazowa opłata w wysokości 2,25 – 5,00% ale i tak się opłaca!

 4. Siema, szczeże mówiąc serwis ten ma ambicję być przyjaznym dla kredytobiorców dzięki niskim oprocentowaniom i jednocześnie bezpiecznym dla inwestorów.

 5. Siemanko no z tego co ja słyszałam to mają sprawdzać, ale jedynie BIG oraz KRD więc bardzo wątpię, żeby korzystali z danych Biura Informacji Kredytowej.

 6. Są tu naprawdę korzystne warunki dla pożyczkobiorców i jednocześnie wysokie zyski dla inwestorów. Tutaj Na tym polegają pożyczki społecznościowe – polecam.

 7. No i w końcu prosta obsługa a sam wniosek o pożyczkę lub własne portfolio inwestycji w pożyczki – w kilku krokach i bez zbędnych formalności.

 8. Podstawą działań Lendico jest ustawa jakaś tam nie pamiętam już a pożyczkobiorcy są natomiast weryfikowani w BIG Infomonitor i KRD – szkoda trochę.

 9. Nie do końca mi się to podoba. Próbowałam się zarejestrować jako inwestor i dopiero po przekazaniu wszystkich dokumentów i dwutygodniowym oczekiwaniu napisałam do nich maila, na który po tygodniu odpowiedzieli. Niestety nie są to inwestycje dla inwestorów indywidualnych. Szkoda, że taka informacja nie jest podawana od razu przy rejestracji. Nie traciłabym na to mojego czasu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here