Lendico Opinie

Data dodania: 22 lipca 2014 r. / Aktualizacja: 12 stycznia 2023 r.

Uwaga! Oferta firmy Lendico jest nieaktualna.

Lendico to firma działająca na polskim rynku od 2014 roku. Dwa lata wcześniej „wystartowała” w Niemczech i Hiszpanii. Działa ona w inny sposób niż typowe para banki – jest instytucją umożliwiającą tzw. pożyczki społeczne, co oznacza, że łączy inwestorów i pożyczkobiorców między sobą jako pośrednik.

Dane firmy

Nazwa firmy: Lendico Poland Sp. z o.o.
Adres: ul. Bukowińska 22/215 02-703 Warszawa
Telefon: 22 3 909 077
E-mail: pomoc@lendico.pl
Strona www: www.lendico.pl
Godziny pracy firmy: Pn. – Pt.: 9:00 – 19:00
NIP: 5252494613
REGON: 142708217
KRS: 0000371919

Lendico bez BIK

Pożyczki społecznościowe zasadniczo polegają na zawieraniu transakcji pożyczkowych między osobami fizycznymi za pośrednictwem sieci. Lendico działa bardziej jak e-bank. Nie weryfikuje pożyczkobiorców w BIK, ale w:

  • KRD
  • infomonitorze

Sprawdzanie przez Lendico KRD służyć ma zmniejszeniu odsetek długów niespłaconych. Niemiecka filia firmy radzi sobie z tym aspektem podobno znakomicie (niespłacone należności nie przekraczają 3 proc. Rocznie).

Jak to działa?

Procedurę uzyskania pożyczki w Lendico można streścić w kilku krokach – pod tym względem łatwość nawiązania współpracy przypomina instytucje parabankowe.

Wygląda to następująco:

Rejestracja jako pożyczkobiorca (tu należy jednak określić cel kredytu, o który się wnioskuje – inaczej niż w Vivus, Pandamoney, czy innych firmach udzielających tzw. chwilówek)

  • Wstępna decyzja – bezpłatna i bez zobowiązań
  • Złożenie wniosku wraz z dokumentami: odcinkami wypłaty, trzymiesięcznym wyciągiem bankowym, kopią dokumentu tożsamości
  • Pojawienie się projektu pożyczkobiorcy na stronie Lendico
  • Oczekiwanie na inwestora (do 14 dni)
  • Wypłata na konto (po potrąceniu opłaty dla Lendico)

Inwestor co miesiąc otrzymuje odsetki spłat, którymi dzieli się z nim Lendico. W ten sposób korzyści osiągają wszystkie trzy strony – zarówno pośrednik, jak i wirtualni wspólnicy.

Ocena firmy
4.7/5 (głosów: 13)

Komentarze

Ta oferta jest już nieaktualna