Pożyczka dla osoby na emeryturze

Data dodania: 18 listopada 2014 r. / Aktualizacja: 25 grudnia 2022 r.

Usługi związane z pożyczkami gotówkowymi cieszą się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Korzystają z nich osoby o różnym statusie zawodowym i materialnym. Wśród nich znajdują się również emeryci, których niewysokie świadczenia znacznie ograniczają przy planowaniu poważniejszych zakupów czy domowego remontu.

Jedynym rozwiązaniem dla nich często jest pożyczka gotówkowa, która pozwala zakupić niezbędne produkty, leki, czy dokonać napraw w mieszkaniu. Gdzie emeryci mogą starać się o pozyskanie pożyczki?

Czy banki dają szansę na kredyt?

Emeryci mogą pochwalić się stałym źródłem dochodu, więc nie powinni mieć problemu z pozyskaniem pożyczki w tradycyjnym banku. Jednak w wielu przypadkach otrzymywane świadczenie okazuje się za niskie, by klient mógł wnioskować o kredyt. Alternatywą pozostaje więc usługa firmy pożyczkowej, która jest o tyle wygodna, że może być świadczona również w domu emeryta, co z pewnością stanie się dużym ułatwieniem dla starszej osoby.

Co jest niezbędne?

By emeryt mógł pozyskać pożyczkę w parabanku, powinien przygotować dowód tożsamości oraz odcinek od emerytury bądź renty. Wniosek pożyczkowy można złożyć w siedzibie firmy lub zaprosić jej przedstawiciela do domu. Warto jednak dobrze sprawdzić rzeczoną firmę, zanim się to uczyni. Jeśli starsza osoba nie ma dostępu do internetu, może poprosić o sprawdzenie parabanku bliską sobie osobę.

Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe stosują limity wielu dla pożyczkobiorców. W większości przypadków wynosi ona 75 lat. Zasady takie tyczą się tak znanych firm, jak:

  • Wonga
  • Provident
  • Vivus
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu