Pożyczka do 1000 zł na umowę zlecenie lub o dzieło

Data dodania: 19 listopada 2014 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.

Osoby, które nie posiadają stałej umowy o pracę, lub wykonują zwoje obowiązki w ramach umowy zlecenie czy o dzieło, miewają poważne problemy z uzyskaniem kredytu. Tradycyjne banki bardzo szczegółowo przestrzegają warunków, jakie musi spełniać osoba, która stara się o udzielanie kredytu.

Podczas analizowania zdolności kredytowej pod uwagę bierze się takie czynniki, jak wysokość dochodów czy źródło ich pozyskiwania. Bank pragnie mieć gwarancję, iż kredytobiorca podoła spłacie zaciągniętego zadłużenia wraz z wszystkimi odsetkami. Dlatego osoby zatrudnione na umowę zlecenie i umowę o dzieło wykazują niską zdolność kredytową i spotykają się z odmowną decyzją w kwestii udzielenia pożyczki.

Co z formalnościami?

Nawet niewysoka pożyczka do 1000 zł wymaga załatwiania w banku licznych formalności i dostarczania różnych zaświadczeń i dokumentów. Zupełnie innymi prawami rządzą się firmy pożyczkowe i parabanki. W większości przypadków osoba, która stara się o udzielenie pożyczki, nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodach, a jej sytuacja finansowa nie jest poddawana analizie. Większość pożyczkodawców nie sprawdza swoich klientów pod kątem figurowania w BIK czy KRD, chociaż jest to ściśle uzależnione od polityki konkretnej firmy i jej wewnętrznego regulaminu.

Różnorodna oferta i wielka popularność

Na polskim rynku działa obecnie bardzo wiele firm pożyczkowych (między innymi Provident i Vivus), a ich oferta jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy klient ma szansę wybrać propozycję, która najlepiej sprosta jego oczekiwaniom. Oferty poszczególnych firm różnią się między sobą zarówno wysokością świadczonych pożyczek, które wynoszą od 100 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy, jak również okresem kredytowania.

Mniejsze instytucje najczęściej proponują pożyczki do tysiąca złotych, oparte na zasadach chwilówek. Firmy, które proponują wyższe kwoty, najczęściej udostępniają swoim klientom także dłuższy okres spłaty. Wybierając firmę pożyczkową, warto dokładnie przeanalizować jej ofertę i obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora lub suwaka, jaki okaże się faktyczny koszt tej niewysokiej pożyczki.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu