Sektor firm pozabankowych walczy z ustawą

Data dodania: 29 stycznia 2016 r. / Aktualizacja: 29 stycznia 2016 r.

W piątek została uchwalona ustawa, której celem jest ochrona pożyczkobiorców przed wysokimi kosztami chwilówek. Firmy z sektora pozabankowego do samego końca walczyły o to, aby ustawa nie weszła w życie.

W dniu, w którym sejmowa Komisja Finansów Publicznych głosowała nad przyjęciem lub też odrzuceniem projektu ustawy zmieniającej przepisy udzielania pożyczek pozabankowych, „Fakt” i „Super Express” wydrukowały całokolumnowe ogłoszenia Związku Firm Pożyczkowych. Związek ten próbował przy pomocy tych ogłoszeń zablokować ustawę. Świadczyć to może o dużej desperacji firm pożyczkowych.

Nie ma się jednak czemu dziwić – po wejściu w życie ustawy firmy te stracą grube miliony. Tytuł ogłoszeń brzmiał: „Czy dzisiaj posłowie założą Polakom pętlę zadłużenia?”. W dalszym ciągu przedstawione były ponure scenariusze, że po wejściu w życie ustawy, Polacy będą skazani na pożyczanie dużych kwot w dłuższym terminie, które będą „rolowane w nieskończoność” i zdecydowanie droższe niż obecnie. Związek Pożyczkodawców stwierdza, że zmiany w ustawie zostały stworzone przy współudziale Konferencji Lewiatan – organizacji zrzeszającej przedsiębiorców, do której należy także Provident (jedyny z branży firm pożyczkowych).

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu