fbpx

Limity kredytowy a co to takiego?

This topic contains 2 replies, has 0 voices, and was last updated by  Łucja 3 years, 4 months ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #29777 Reply

  On77

  Hej, od niedawna posiadam kartę płatniczą z pewnego banku, który też udziela szybkich pożyczek. Mam parę do was pytań związanych z limitem kredytowym, mianowicie, czy limit zadłużenia bądź też kredyt odnawialny na koncie, pozwala mi pobieranie pieniędzy, kiedy ich potrzebuje? Nie wiem, nie znam się na tym, to moje początki… Czy mój bank przyzna mi limit o określonej wysokości i co w sytuacji, kiedy skończą się pieniądze na koncie, mogę w tedy wykorzystać limit, aby zapłacić w sklepie np. zakupy lub też pobrać gotówkę w bankomacie?

  I kurcze, jak to wygląda z odsetkami? To znaczy, czy płace tylko od wykorzystanej kwoty i mogę spłacać ją kiedy chce w takiej wysokości jaką bym chciał? Z tego co się orientuje jako lajk, limit przeważnie jest przyznany na 12 miesięcy, czyli rozumiem, że do tego czasu musze zwrócić całą kwotę, chyba, że bank przedłuży mi umowę na kolejny czas określony umownie? Na koniec za limit gotówkowy, płaci się jednorazową prowizję czy jakieś inne opłaty?

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #29804 Reply

  Znawca

  Cześć, już Ci to wytłumaczę, a więc limit jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej na to musisz uważać, bo jak Ci dołożą odsetki to spadniesz z ,,krzesła”. Tak tutaj okres kredytowania wynosi 12 miesięcy. Co ważne możesz go automatycznie przedłużyć na taki sam okres, bez składania odrębnego wniosku – tylko jak prześpisz koniec okresu kredytowania a nie będziesz już go chciał, to niestety, ale sam się przedłuży w tedy już nic nie zrobisz… wpłata na konto może spowodować odnowienie dostępnej kwoty limitu aż do całkowitej wysokości wpłaty, dlatego jeśli jesteś nowym klientem, możesz wnioskować o limit już po pierwszym wpływie na rachunek bankowy. Pomogłem?

  #29805 Reply

  Łucja

  Ja bym tutaj jeszcze dołożyła to, że jak się założy konto w Getin UP i skorzysta z promocji, to na swoje praktyczne i planowane/nieplanowane wydatki mamy do dyspozycji 100 zł. Oczywiście jest to w pełni nieoprocentowany limit kredytowy. A dodatkowo przez kolejne 12 miesięcy od daty zawarcia umowy limitu kredytowego, otrzymujesz zwrot odsetek – fajna sprawa! Może pomyśl o Getin UP.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
Reply To: Limity kredytowy a co to takiego?
Your information: