fbpx

Praca z umową na dzieło a pożyczka

This topic contains 6 replies, has 1 voice, and was last updated by  sabrina 1 year, 11 months ago.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #28689 Reply

  sandraa

  Od kilku lat pracuje w oparciu o umowę o dzieło. Nie jestem z tego dumna. Chciałabym w końcu podpisać z pracodawcą umowę o pracę. O niewielkiej pożyczce myślę od dawna. Obawiam się jednak, że mój wniosek zostanie odrzucony. Słusznie?

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #29157 Reply

  karina

  W oparciu o umowę o dzieło pracowałam bardzo długo. Umowy o pracę się nie doczekałam. Postanowiłam odejść. Wyjechałam za granicę na kilka miesięcy. Wróciłam do kraju. Założyłam własną firmę. Zatrudniam kilku pracowników. Napisz na co chciałabyś przeznaczyć pieniądze z pożyczki. Kurs? Wyjazd? Nikt z Nas nie czuje się pewnie pracując “z niepewną umową”. W przypadku naprawdę małej pożyczki nie powinnaś rezygnować ze składania wniosku. Pomyśl o zmianach.

  #35691 Reply

  funtama

  A masz pewność, że Twój pracodawca będzie współpracować z Tobą przez dłuższy okres czasu? Nie pojawią się problemy ze spłatą zobowiązania? Z własnego doświadczenia wiem, iż praca w oparciu o umowę o dzieło nie ma większego sensu.. Marnujemy czas. Wyjątek stanowi tylko poniższa sytuacja. Zarabiamy naprawdę dużo. Stać Nas na to aby co miesiąc odłożyć niemałą kwotę pieniędzy np. na to aby w nie tak odległej przyszłości kupić mieszkanie za gotówkę. Jeśli nie. To warto szukać pracodawcy, którzy podpiszę z Nami umowę o pracę. Myślmy o swojej przyszłości..

  #35760 Reply

  artur

  Przed dłuższy czas pracowałem w oparciu o umowę o dzieło. Nie żałuje. Zarabiałem niemałe pieniądze. Nabrałem doświadczenia. Dzisiaj prowadzę swoją firmę. Moich pracowników zatrudniam “na start” na umowę o dzieło? Dlaczego? Dlatego, że zdecydowanej większości brakuje doświadczenia, część rezygnuje sama po kilku miesiącach.. Dopiero po roku podpisuje umowę o pracę. Wówczas mam pewność, że dany pracownik chce ze mną współpracować na 100%. Z całą pewnością umowa o dzieło nie przekreśla Naszych szans na pożyczkę w parabanku. Zwłaszcza wówczas, gdy mamy na myśli pożyczkę chwilówkę.

  #35867 Reply

  tamata

  Przez bardzo długi czas godziłam się na to, aby pracodawca rozliczał się ze mną na podstawie umowy o dzieło. W końcu poprosiłam o umowę o pracę. Współpracowaliśmy ze sobą naprawdę długo. Nie zgodził się. Zrezygnowałam. Po kilku miesiącach poszukiwań znalazłam pracodawcę, który podpisał ze mną ów umowę. Dzisiaj bez żadnych obaw występuje z wnioskiem o pożyczki. Od pewnego czasu spłacam nawet kredyt hipoteczny. Na pewno nie spotkasz się z odmową. Nie zapominaj jednak o tym, że ryzykujesz.. w przyszłym miesiącu może się okazać, że Twój pracodawca wybierze tańszego pracownika.

  #35975 Reply

  asia

  Umowy o dzieło cieszą się u Nas ogromną popularnością. Właściwie nie ma pracy, w której nie mogłaby ona zostać Nam zaproponowana. Słyszałam, że nawet w ochronie.. To smutne. Chciałabym zostać w kraju, wziąć kredyt, kupić mieszkanie, założyć rodzinę, spokojnie żyć, ale coraz częściej widzę, że to niemożliwe. Liczę każdy grosz od pierwszego do pierwszego. Po opłaceniu rachunków właściwie na nic mnie nie stać. A nie pracuje pierwszy rok.

  #35976 Reply

  sabrina

  Mój pracodawca właśnie zrezygnował ze współpracy ze mną. Po kilku latach. Nie zgodziłam się na obniżenie wynagrodzenia. Naprawdę nie zarabiałam dużo. O samego początku rozliczaliśmy się na podstawie umowy o pracę. Nigdy nawet nie było mowy o umowie o pracę. O płaceniu pod stołem owszem. A właśnie chciałam wystąpić o pożyczkę. Dobrze, że się wstrzymałam.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Reply To: Praca z umową na dzieło a pożyczka
Your information: