fbpx

Spóźniona spłata pożyczki a kolejny kredyt

This topic contains 4 replies, has 0 voices, and was last updated by  celina 2 years ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #28695 Reply

  aleksander90

  Kilka miesięcy temu kilkakrotnie spóźniłem się ze spłatą pożyczki. Nie z mojej winy. Mój pracodawca nie tylko znacząco obniżył moje wynagrodzenie, ale i przestał wypłacać mi pensje na czas. Po przemyśleniu całej sytuacji doszedłem do wniosku, że wezmę kredyt i otworzę własną firmę. Nie jestem tylko pewien, czy nie spotkam się z odmową.

  Najczęściej wybierana oferta użytkowników forum:

  #29161 Reply

  radasza

  Z pewnością “z większym zrozumieniem” spotkasz się w parabanku, niż w banku. Zarówno w przypadku małej, jak i dużej pożyczki masz bardzo duże szanse na jej otrzymanie. Twoja historia w BIK – u nie jest wzorowa, ale to “mała” przeszkoda. Parabanki udzielają także tzw. bezbikowych pożyczek.

  #35682 Reply

  staskemta

  A udało Ci się spłacić wszystkie pożyczki? Jeśli tak, to prawdopodobieństwo, że parabank odrzuci Twój wniosek o pożyczkę. Z całą pewnością żadna z firm udzielająca tzw. pożyczek krótkoterminowych nie pożyczy Nam pieniędzy “raz jeszcze” dopóki nie spłacimy poprzedniej pożyczki. Na myśli mamy sytuacje, w której po raz drugi występujemy o pożyczkę w tym samym miejscu.. Jaką umowę podpisałeś ze swoim pracodawcą? Najtrudniej jest w przypadku umów o dzieło. Niestety w PL mamy mnóstwo nieuczciwych pracodawców. Nie tylko naprawdę rzadko rozliczają się ze swoimi pracownikami w oparciu o umowę o pracę (w porównaniu z innymi krajami), ale i cały czas “głową się nad tym”, jak obniżyć pensje..

  #35750 Reply

  luna

  Wiem, że niełatwo zmienić pracę, ale może warto wziąć pod uwagę? Nie wiem, czy współpracowałabym z firmą, która by mi nie płaciła na czas. Chyba tylko do momentu znalezienia następnej. Rozumiem, że nie wszyscy pracodawcy mogą zapłacić więcej, bo np. dopiero rozwijają firmę, ale żeby nie płacić na czas? To według mnie przesada. Pracuje dopiero od kilku lat, ale wynagrodzenie na szczęście zawsze dostaje na czas. Niestety, małe. Pożyczka o której piszesz to była pożyczka chwilówka czy pożyczka długoterminowa? Pożyczyłeś pieniądze w banku czy parabanku? Z bankiem na pewno będzie trudniej. Parabank może Ci zaproponować np. przedłużenie terminu spłaty, rozłożenie na jeszcze mniejsze raty..

  #35857 Reply

  celina

  Tak naprawdę to dużo zależeć będzie od tego, jak duże było ów spóźnienie. Małe poślizgnięcie na pewno zostanie odnotowane, ale może nie nieść za sobą poważnych konsekwencji. Zwłaszcza wtedy, gdy skorzystaliśmy z możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Ja jeszcze nie korzystałam z takiej opcji, ale nie wykluczam takiego scenariusza w przyszłości, nie dopuszczę do tego, aby komornik wszedł na moje konto.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
Reply To: Spóźniona spłata pożyczki a kolejny kredyt
Your information: