Pożyczka bez sprawdzania przeszłości kredytowej

0
734
Pożyczka bez sprawdzania przeszłości kredytowej
Ocena

Problemy ze spłatą zaciągniętego kredytu bądź pożyczki mogą przytrafić się każdej osobie. Wystarczy, że nieco powinie się noga, przytrafi niespodziewana choroba lub z przyczyn niezależnych utraci się źródło dochodu, a pojawią się komplikacje przy spłacie kolejnych rat.

Niestety bardzo często zdarza się, że klienci nie próbują załagodzić tego typu spraw z pożyczkodawcą i w rezultacie trafiają do rejestrów dłużników, przez co mogą mieć poważne problemy z uzyskaniem w przyszłości kolejnego kredytu lub podpisaniem innej umowy konsumenckiej.

Co z dłużnikami?

Osoby, które trafiły do rejestrów BIK, KRD czy ERIF często obawiają się, że nie będą mieć możliwości zaciągnięcia kredytu bądź pożyczki. Ich obawy są całkiem uzasadnione, gdyż każdy bank sprawdza przeszłość kredytową swojego klienta, by przekonać się, czy sumiennie uiszczał on kolejne raty. Osoba, która nie przejdzie pozytywnie tego typu weryfikacji, będzie miała poważny problem z uzyskaniem pożyczki.

Warto poznać firmę

Jak wiadomo parabanki i firmy pożyczkowe kierują się nieco mniej surowymi wytycznymi względem swoich klientów. Co prawda wiele instytucji sprawdza kredytową przeszłość osób zainteresowanych uzyskaniem pożyczki, ale część z nich deklaruje, że tego nie robi. Dla osób, które nie mają czystego konta w BIK czy KRD to często ostatnia deska ratunku, by zdobyć upragnione pieniądze.

By dowiedzieć się, które z parabanków mają tak liberalne podejście do weryfikacji rejestrów dłużników, warto prześledzić szczegółową ofertę instytucji znajdujących się w rankingu chwilówek w internecie. By się z nim zapoznać, wystarczy wpisać hasło „ranking chwilówek” lub „ranking firm pożyczkowych”. Rankingi uwzględniają najbardziej znane firmy, wśród których znajduje się Provident i Wonga.

Czy są jakieś wady?

Warto jednak pamiętać, że pożyczka bez sprawdzania przeszłości kredytowej może być obciążona znacznie wyższymi kosztami, odsetkami i prowizjami. Właściciele firm pożyczkowych zabezpieczają się w ten sposób przed problemami z nierzetelnymi klientami, którzy nie uiszczają wpłat w terminie. Oczywiście każda pożyczka jest potwierdzona umową cywilno-prawną i daje pożyczkodawcy możliwość wstąpienia na drogę sądową w celu odzyskania pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here