Jak połączyć kilka zobowiązań finansowych w jedno – konsolidacja kredytów

0
8
Jak połączyć kilka zobowiązań finansowych w jedno – konsolidacja kredytów
5 z 1 głosów


Współcześnie banki oferują nam spory wybór produktów finansowych. Chcąc pożyczyć mniejszą lub większą kwotę pieniędzy mamy do wybory: kredyty gotówkowe, pożyczki hipoteczne, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, limity w koncie i inne. Często okazuje się, że kilka lat temu nie mieliśmy żadnych kredytów, a teraz spłacamy ich kilka. Przez ten okres zaciągnęliśmy zobowiązania na wakacje, nowy samochód, remont czy na nowy sprzęt AGD. Być może każda z tych rat nie jest wielką kwotą, ale jednak o każdej z nich należy pamiętać, a razem tworzą sumę, która jest odczuwalna. Co zrobić, by w takiej sytuacji zamienić kilka zobowiązań w jedno?

Konsolidacja kredytów – niższa rata, dłuższy okres spłaty

W sytuacji, gdy chcemy zamienić kilka kredytów, pożyczek w jedną, możemy wnioskować o kredyt konsolidacyjny. Jest to rozwiązanie także dla osób, które na co dzień mają problem z płynnością finansową. Wszystkie kredyty łączone są w jeden, zazwyczaj związane jest to z dłuższym okresem spłaty, ale i niższą ratą- często znacząco. Ten rodzaj zadłużenia ma wiele zalet. Jest mniej odczuwalny z perspektywy domowego budżetu. Musimy pamiętać tylko o jednej dacie płatności a nie kilku. W przypadku, gdy spłacane kredyty były ubezpieczone otrzymujemy zwrot kwoty z tego tytułu. Zaletą konsolidacji jest także to, że możemy dodatkowo wnioskować o dodatkową gotówkę. Samo procedowanie w banku wygląda podobnie, jak w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego, trzeba się jednak do złożenia wniosku przygotować w nieco inny sposób.

Jak i gdzie wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Oczywiście najlepiej jest wnioskować o kredyt w banku, w którym wpływa wynagrodzenie na rachunek. Być może dzięki temu nie trzeba będzie składać dodatkowo zaświadczeń o zarobkach. Możemy liczyć też na atrakcyjniejszą ofertę. Oczywiście nie jest to reguła i w przypadku, gdy w naszym banku przedstawiona oferta nam nie za bardzo odpowiada warto sprawdzić w innych miejscach. Nie musimy tracić czasu, by to zrobić. Wystarczy skorzystać z porównywarek internetowych, które jednocześnie udzielą nam informacji, co do tego, w jakim banku możemy liczyć na jakie warunki finansowania.

Po podjęciu decyzji należy przygotować się do złożenia wniosku. W tym celu należy zanieść do banku umowy kredytów, które mają zostać skonsolidowane. Ważne, aby w dokumentach konsolidowanych pożyczek znajdował się numer umowy, data zawarcia, rachunek do spłaty i harmonogram. Czasem bank wymaga dodatkowo dokumentu potwierdzające saldo kredytowe, jednak nie jest często spotykane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here