Kredyty Dla Zadłużonych Online

Data dodania: 17 października 2017 r. / Aktualizacja: 17 października 2017 r.

Jak wyjść z zadłużenia?

Ogólnie przyjęło się, że osobą zadłużoną jest każda, która ma zaciągnięty kredyt lub pożyczkę. Jednak instytucje finansowe odnoszą to pojęcie głównie do osób, u których występuje problem ze spłatą zaciągniętego zobowiązania. Właśnie dla takich osób przygotowywane są specjalne kredyty dla zadłużonych.

Banki bardzo często odmawiają udzielania kredyty dla zadłużonych z komornikiem. Takie osoby są dla instytucji bankowych mało wiarygodne. W końcu, jeżeli miały problem ze spłatą poprzednich zobowiązań, na pewno inaczej nie będzie w przypadku kolejnych.

Firmy pozabankowe podchodzą do tej kwestii w mniej rygorystyczny sposób. Choć również sprawdzają swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej i weryfikują znajdujące się tam informacje, jednak są skłonne udzielić kredyty dla zadłużonych przez Internet. Wykazują się tutaj dobrą wolą wobec osób potrzebujących. Nie da się jednak ukryć, że również całkiem dobrze na tym zarabiają.

Pozabankowe instytucje finansowe można podzielić na te:
sprawdzające klientów w BIK,
nie sprawdzające klientów w BIK.

Do tych drugich podmiotów powinny zgłosić się osoby, które chcą zaciągnąć kredyty pozabankowe dla zadłużonych. Będą miały szanse je otrzymać, pomimo posiadanego zadłużenia w innych instytucjach. Instytucja finansowa nie będzie tego sprawdzała, dlatego będzie szansa na pozyskanie potrzebnych pieniędzy.

Wsparcie dla osób z komornikiem

Firmy pożyczkowe przygotowują dla swoich klientów wiele atrakcyjnych produktów finansowych. Jednym z nich jest kredyt dla zadłużonych z komornikiem. Wydawać by się mogło, że nie jest to możliwe, aby zaciągnąć kolejne zobowiązanie, gdy ma się już na głowie komornika. Parabanki udowadniają jednak, że jest taka szansa.

Oczywiście, do tych propozycji należy podchodzić rozważnie, żeby później nie okazało się, że kredyty pozabankowe dla zadłużonych z komornikiem stają się dla zaciągającego „gwoździem do trumny”. Wykazując się rozsądkiem, możemy wyjść z kłopotów finansowych, zamiast wpakować się w jeszcze większe.

Produkt finansowy mający na celu uratować sytuację finansową osoby mającej problem z komornikiem, przez firmy pożyczkowe nazywany jest pożyczką oddłużeniową.

Kredyt oddłużeniowy – proces weryfikacji

Wiele instytucji finansowych, w tym parabanki coraz częściej weryfikują swoich klientów m.in. w BIK, a także sprawdzają zdolność kredytową, zanim udzielą kredyty. Tego typu sytuacje nie mają jednak prawa bytu, jeżeli chodzi o szybkie kredyty dla zadłużonych. Ich sednem jest to, aby właśnie pomóc osobom ze złą sytuacją finansową w wyjściu z zadłużenia.

Firmy, które przystają na brak takiej weryfikacji są dla nich szansą na uratowanie tragicznej sytuacji finansowej. Pozyskane w ten sposób pieniądze będą mogły zasilić domowy budżet lub posłużyć do spłaty zadłużenia, które zaczął kontrolować już komornik. Firmy pożyczkowe decydują się w tej sytuacji na udzielanie wsparcia w różnym zakresie finansowym. Określają przy tym jednak bardzo dokładnie termin spłaty.

Ile pieniędzy może otrzymać zadłużona osoba?

W zależności od potrzeb, jest możliwość ubiegania się o kredyty bez BIK dla zadłużonych na kwoty od 1000 do nawet 10 tysięcy złotych. Te najwyższe wartości są jednak rzadkością. Parabanki boją się udzielać tak dużych pożyczek osobom, których nie sprawdzają w rejestrach. Zazwyczaj szybka kredyt dla zadłużonych oscyluje w graniach od 1000 do maksymalnie 4000 zł. Jest to i tak dla wielu zadłużonych duża kwota, ratująca ich sytuację finansową.

Kredyt oddłużeniowy – wady i zalety
Zalety kredytu oddłużeniowego:
• szybkość i łatwość w uzyskaniu potrzebnej gotówki,
• duża dostępność ofert kredytów oddłużeniowych,
• możliwość pozyskania pieniędzy bez względu na dotychczasową historię kredytową.

Wady kredytu oddłużeniowego:
• często dość wysokie oprocentowanie,
• krótki termin spłaty.

Jeżeli decydujesz się na kredyty dla zadłużonych online, musisz wszystko bardzo dokładnie przemyśleć. Podjęcie racjonalnej decyzji będzie kluczem do tego, aby nie wpakować się w jeszcze poważniejsze kłopoty finansowe.

Konsolidacja zadłużenia – alternatywne wyjście z pętli finansowej

Mając na koncie kilka zobowiązań finansowych w różnych instytucjach, można wpaść w prawdziwą spiralę zadłużenia. Czasem można pogubić się w tym, gdzie ile mamy jeszcze spłacić, i w jakim terminie. Taka sytuacja bywa dość kłopotliwa i często generuje kolejne problemy finansowe.

Jeżeli wpadłeś w to błędne koło zadłużenia, możesz uratować się kredytem konsolidacyjnym. Na czym to polega? Wszystkie posiadane zobowiązania wobec instytucji finansowych są łączone w jedno zadłużenie. Jest to wyjątkowa kredyt dla zadłużonych, która pomaga ustalić dogodne warunki spłaty i powoli wyjść z narastających kłopotów finansowych.

Decydując się na taką współpracę z instytucją finansową, będziesz winny pieniądze tylko jednemu bankowi. Dużo łatwiej będzie wtedy spłacać pożyczone środki. Zamieniając kilka kredytów na jeden, można będzie wydłużyć okres kredytowania, a także rozłożyć zobowiązanie na dogodne raty. Pomoże to podreperować domowy budżet i dostosować pożyczkę do swoich możliwości.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu