Kredyty Pozabankowe – Oferty Parabanków

Data dodania: 26 września 2017 r. / Aktualizacja: 26 września 2017 r.

Młodzi chętnie zaciągają kredyty pozabankowe. Dlaczego?

Dane Biura Informacji Kredytowej nie kłamią. Ponad 600 tysięcy młodych osób, między 18 a 24 rokiem życia ma zaciągnięty kredyt. Młodym ludziom pieniądze potrzebne są na spełnianie marzeń, a także zaspokajanie codziennych przyjemności. Czy nastały właśnie czasy, w których staliśmy się typowo konsumpcyjnym społeczeństwem? Wydaje się, że tak.

Młodzi ludzie nie mają żadnych problemów z tym, aby żyć na kredyt. Nie obawiają się konsekwencji takiego postępowania. Ważniejsze są dla nich przyjemności, życie na określonym poziomie, a także spełnianie marzeń.

Pokolenie urodzone w latach 90. XX wieku chce ewidentnie żyć w dobrobycie. Jest także przyzwyczajone do korzystania z produktów dobrej jakości. Skąd taka tendencja? Jest to „zasługą” rodziców dzisiejszych 20-kilkulatków. W czasach, gdy oni dorastali, nie mieli zbyt wielkiego wyboru.

Przed 1989 rokiem na półkach sklepowych mogli zobaczyć jedynie ocet, a wiele produktów było na kartki. Gdy Polskę ogarnęła fala importowanych z zagranicy produktów, konsumenci wkroczyli w strefę dobrobytu.

Rodzice mogli kupować swoim dzieciom piękne zabawki, dobrej jakości produkty spożywcze oraz kolorowe ubranka. Oferowali im wszystko, co najlepsze. Trzymali w pewnym sensie pod kloszem zapewniając wszystko, o czym dziecko zamarzyło. Wychowane w taki sposób pokolenie nie wyobraża sobie życia na niższym poziomie niż ten, na którym dorastało.

Jeżeli młodemu człowiekowi nie udało się zdobyć jeszcze wystarczająco dobrze płatnej pracy, a jednak chce zaspokajać swoje potrzeby, jedynym wyjściem, jakie widzi jest skorzystanie z pomocy instytucji finansowych. Do wyboru jest tutaj kredyt bankowy lub kredyt pozabankowy.

Młodzi ludzie mają tendencję do podejmowania spontanicznych decyzji. Lubią spełniać swoje zachcianki, a często zakupy są dla nich sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zresztą można to zaobserwować po tłumach przemierzających galerie handlowe w weekendy. Taka podstawa skłania młode osoby do zaciągania często ryzykownych zobowiązań finansowych.

Darmowe kredyty pozabankowe przyciągają uwagę młodych

Firmy pożyczkowe muszą zabiegać o klientów, aby móc utrzymać się na rynku. A co lepiej przyciąga uwagę, jak promocje i możliwość zaciągnięcia szybkiego kredytu pozabankowego za darmo?

Dla parabanków to właśnie grupa wiekowa 18-24 ma największe znaczenie. Przede wszystkim dlatego, że tak młode osoby nie mają szans na zaciągnięcie zobowiązania w tradycyjnych bankach. Ich zdolność kredytowa jest niska, ponieważ nie mają bardzo dobrze płatnej pracy.

Często nie są to również osoby zatrudnione na umowę o pracę, a jedynie na umowę zlecenie czy dzieło. Są więc mało wiarygodne dla banków. Na te kwestie mniejszą uwagę zwracają firmy pożyczkowe, dla których liczy się jedynie realny dochód pożyczkobiorcy. Nie ważne, czy klient ma umowę o pracę, dzieło czy zlecenie. Ważne jest, aby miał z czego zaciągnięte zobowiązanie spłacić.

Elementem przyciągającym młode osoby do firm pożyczkowych jest pierwszy darmowy kredyt pozabankowy online. Zabieg ten stosowany jest przez większość parabanków chcących przyciągnąć do siebie klientów. Oferują kredyty pozabankowe bez naliczania dodatkowych prowizji. Trzeba oddać dokładnie tyle, ile się pożyczyło. Warunkiem utrzymania tej promocji jest terminowana spłata zobowiązania.

Dlaczego jeszcze firmy pożyczkowe zdobyły tak dużą popularność w oczach młodych ludzi? Bo działają w Internecie. Jak wiadomo, młodzież spędza tam 90% swojego wolnego czasu. To w Internecie 20-kilulatkowie nawiązują znajomości, kupują różne produkty, a także zaciągają zobowiązania finansowe. Bez wychodzenia z domu mogą pozyskać pieniądze, których potrzebują. Dlatego kredyty pozabankowe przez Internet są dla nich tak interesującymi produktami finansowymi.

W dodatku, kredyt pozabankowy na dowód nie wiążą się z koniecznością załatwiania wielu formalności. Nie trzeba również długo czekać na wydanie decyzji o udzieleniu zobowiązania.

Młodzi ludzie są niecierpliwi. Chcą wszystko otrzymać na tacy. W tym przypadku jest taka możliwość – decyzja o przyznaniu kredytu bądź nie, ogłaszana jest po 15-minutowym procesie weryfikacji. W ten sam lub w następny dzień roboczy, młoda osoba będzie miała już pieniądze na swoim koncie bankowym. Będzie mogła spełniać swoje marzenia o podróżach, zakupach, czy zrobieniu kursu na sporty ekstremalne.

Jak wygląda spłata pożyczek przez młode osoby?

Choć młodzi ludzie bardzo chętnie zaciągają kredyty pozabankowe bez BIK i są pożądanymi klientami przez firmy pożyczkowe, już tak kolorowo nie wygląda kwestia spłaty.

Młode pokolenie dość lekceważąco podchodzi do kwestii dotrzymywania terminów i spłacania zaciąganych należności. Uważają, że wszystko ujdzie im płazem. Standardem w grupie wiekowej 18-24 jest opóźnienie w spłacie kredytu wynoszące nawet 90%.

Mogłoby to oznaczać, że udzielając kredyty pozabankowe online tej grupie wiekowej, firmy pożyczkowe podejmują duże ryzyko. Nie przeszkadza im to jednak nadal przyciągać do siebie właśnie klientów z tego przedziału. Jest tutaj więc pewien paradoks, którego jednak nie uda nam się dziś rozstrzygnąć.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu